Autor Zpráva
juriad
Profil
Mám horizontálně centrovanou stránku, která má pevně široký #content; uvnitř #content je obecně cokoli (je to být výsledek wiki-markupu), tedy klidně i širóká tabulka. Jde o to, že #content musí za každou cenu zůstat stejně široký, jeho obsah se může klidně horizontálně skrolovat, ale on sám se nesmí hnout.
Z tohoto požadavky vyplývá overflow-x: auto

Součástí obsahu bývají skryté absolutně pozicované prvky, které se zobrazí při hoveru či kliknutí (všemožné date-pickery, user-pickery). Často jsou velice dlouhé, a tak by se stránka měla natáhnout => scrollbar pro body ne #content
U #content žádné posuvníky nechci, chci použít defaultní hodnotu overflow-y: visible

Bohužel overflow-x:auto pro mě implikuje overflow-y:auto (poslední černý odstavec http://www.w3.org/TR/2002/WD-css3-box-20021024/#the-overflow-x) a tedy se zobrazí i vertikální posuvníky, které nechci.

Zbastlil jsem ukázku, která simuluje pevně širokou stránku s tabulkou. Při najetí na buňku s AAAAA se zobrazí absolutně pozicovaný seznam uživatelů, kteří přesahují velikost #content. Ale #content se při jejich zobrazení nenatáhne; #content dostane vertikální scrollbar.

Liché řádky se chovají ekvivaleně jako v ostrém projektu. Na sudých řádkách jsem vyhodil div (to si na ostrém projektu dovolit nemůžu) a chová se to úplně divně. Může mi někdo vysvětlit, proč se liší chování lichých a sudých řádků? Nejspíš to bude souviset s vlastností display (table-cell oproti block)
Chci, aby div .c byl zobrazen neomezeně jako na sudých řádcích, ale pozicovaný jako na lichých řádcích.
Po zakomentování overflow-x se na výšku zobrazí seznam uživatelů dobře, ale na druhou stranu #content si nezachová šířku.

Problém se projevuje minimálně ve Firefoxu (v jiných prohlížečích jsem netestoval, protože to musí fungovat i ve firefoxu), je nutná podpora od IE8 výš.

Máte nějaký tip na řešení?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0