Autor Zpráva
Kcko
Profil
Ahoj,

začal jsem používat preprocessor Sass s CSS frameworkem Compass (fantatistické), neskutečně to zpříjemní práci a narazil jsem na jeden problém.

Při generování spritů nejsem schopen napsat to tak, aby se vygenerovaly např. 2 různé layouty (třeba horizontální a vertikální) tak aby byly výstupem 2 soubory.

Vždy se zohlední až poslední zapsaný sprite. Googlil jsem, prolezl jsem dokumentaci, založil jsem topic na StackOverflow a nikde nic.
Je to trošku specificky zaměřená otázka, ale třeba by někdo veděl.

Způsob, kterým to lze udělat se mi nelíbí (2 složky se stejným obsahem - stejné obrázky) pak to lze, ale takto to dělat nechci.

Kdyby někdo věděl nebo mne odkázal na řešení problémů, byl bych skutečně vděčen.
joe
Profil
K čemu jsi to potřeboval?
Kcko
Profil
joe:
To, že jednou se obrázky používaly na předem určené velikosti a podruhé byly součástí nečeho většího a docházelo pak k tomu, že se tam zobrazovaly i další obrázky ze spritu. Asi, už si to moc nepamatuji ani si nepamatuji jak jsem to tenkrát řešil, ale různé typy spritů lze vygenerovat jen vždy tolikrát kolikk je složek. Ve finále to je nakonec fuk.

Ale je zajímavé, že odpovídáš na rok staré téma, hledáš něco podobného? ;)
joe
Profil
Kcko:
Ptám se ze zvědavosti, protože posledních pár dnů zkouším Compass a tady na diskusi toho o něm moc není a protože by na tu diskusi narazil i někdo jiný, kdo by hledal informace o Compass.

podruhé byly součástí nečeho většího a docházelo pak k tomu, že se tam zobrazovaly i další obrázky ze spritu
Vhodné je vždy obrázek z plachty dávat do samostatného elementu, který bude mít přesné rozměry obrázku.
breeta
Profil
Proč používáte Compass a ne třeba bootstrap nebo foundation CSS framework který má grid systém?
Používám na převod do CSS Grunt a tam si navolím přesně jak to chci.
joe
Profil
breeta:
Tvůj příspěvěk patří spíš do jiného vlákna, které jsem dnes vytvářel. Pro Compass existují také nástroje na mřížky, například Susy 2 a narozdíl od ostatních má Compass celkem šikovnou práci s obrázkama a vytvářením spritů.
Kcko
Profil
breeta:
Rozdíl mezi Bootstrapem a Compassem je asi takový jako mezi holinkami a hodinkami.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0