Autor Zpráva
quatzael
Profil
Potřebuju stránku udělat tak, aby footer byl dole na stránce i v případě, že obsah nad ním nebude dostatečně velký, aby pokryl celou stránku.
V reálu mám nad sebou dva divy:

<div id="block"></div>
<div id="footer"></div>

Ve většině případů je obsah prvního divu dostatečný, takže pokryje celou viditelnou oblast okna prohlížeče a k footeru dole se dorolluju myší.
Ale v případě, že ten obsah nahoře je menší tak se hned za ním objeví ten footer a pod ním pak prázdný místo.

Není na to nějaký jednoduchý řešení? Na googlu jsem našel nějaký návody pro sticky footer, ale bohužel ne co to vlastně ve skutečnosti je. Zdá se mi, že jde o fixovanej footer, který je zobrazen vždy dole a roluje se zbytek stránky. To já ale nechci.
Plaváček
Profil
Kouzelná fráze? Patička vždy dole.
Petr Ká
Profil
position: absolute;
bottom:0;

position:fixed; nastaví, že se obsah zobrazuje na souřadnicích ke vztahu viewportu bez ohledu na "seskrolovani" na strance, kdežto position:absolute; udělá přesně to, co hledáš.
quatzael
Profil
Plaváček:
Ta Tvoje kouzelná fráze právě není sama o sobě tak jednoznačná a může evokovat ten sticky footer..
Ale už projíždím ten Tvůj návod

Petr Ká:
To position: absolute; mi akorát zajistilo, že se ten footer nezobrazil vůbec.
Petr Ká
Profil
máš nastaven i bottom:0; ??? skus ještě přidat z-index:999;
quatzael
Profil
Tak se teď dočítám, že zřejmě ten sticky footer je asi to co hledám..


Petr Ká:
Mám, ale prostě ta celá část, kde má být ten footer, tam není. z-index to nijak neovlivní..
quatzael
Profil
Plaváček, Petr Ká:
Zkouším tohle řešení, ale narážím na problém, že se mi ten div #obsah nerozprostře do celýho #kontejneru.. I když mám u něj třeba height: 100%;


Už mi to funguje!!
Díky!!


Měl jsem tam malou chybu..

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0