Autor Zpráva
leftlol
Profil
Dobrý den, ve škole jsme začali brát kaskádové styly před nějakou dobou a teď nám zadali " závěrečnou " stránku dá se říct. Vše funguje tak jak jsem chtěl ( můžete se předsvěčit http://student.spsbv.cz/trebula.el11b/zaver/index.html ) až na dvě věci.

- Když stránku otevřenou v notebooku, tak je celá stránka popřeházená a nic tam není tak jak by mělo nebo stačí když normálně zmenšíte prohlížeč na desktopu.

- Druhý problém jen ten, že se mi roztahuje pozadí když je tam dlouhý text nevím jak tak opravit. Nechci, aby se roztahovalo. Chci aby bylo pořád stejné a jen tabulka, kde je text se posunoval, aby to stylisticky vypadalo pěkně.

Přijmu všechny dobré rady. :)
Stalker
Profil
leftlol:
Ahoj,

"Když stránku otevřenou v notebooku, tak je celá stránka popřeházená a nic tam není tak jak by mělo nebo stačí když normálně zmenšíte prohlížeč na desktopu."

v notebooku (na menším rozlišení) máš stránku celou rozhozenou z důvodu, že obsah těla zarovnáváš na střed pomocí paddingů zprava a zleva, tím pádem to máš optimalizovaný pouze pro rozlišení tvého monitoru (nejspíš 1920x1080) a jakmile je menší rozlišení, tak se ti text zleva odsadí o 620px a už automaticky přetíká. Toho je potřeba se zbavit a definovat šířku středového boxu, aby ti obsah zůstal vždy v něm. Paddingy potom můžeš použít na odsazení obsahu od toho středového boxu.
Stalker
Profil
"Druhý problém jen ten, že se mi roztahuje pozadí když je tam dlouhý text nevím jak tak opravit. Nechci, aby se roztahovalo. Chci aby bylo pořád stejné a jen tabulka, kde je text se posunoval, aby to stylisticky vypadalo pěkně."

Stačí, když nastavíš reálnou výšku pozadí, tzn. 1080px (momentálně tam máš 100%). Abys zabránil opakování pozadí, při delším obsahu, použij vlastnost background-repeat: no-reepat;

Celý tvůj zápis s pozadím, by šel také zjednodušit, pomocí zápisu: background: #000 url("images/bg2.jpg") 100% 1080px no-repeat;
leftlol
Profil
Díky za rady, byly hodně užitečné. :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0