Autor Zpráva
leonek
Profil
Dobrý den

Mám problém s tím, že mi při náhledu tisku IE dělá nad a pod divem uvnitř buňky tabulky nesmyslné prázdné místo, které mi tu tabulku natahuje a oproti jiným prohlížečům pak zasahuje poslední buňka i do další stránky. V nástrojích pro vývojáře když na ten div najedu šipkou tak se každý prvek uvnitř TD orámuje správně, ale mezi těmi rámečky jsou nesmyslná prázdná místa.
Trejpa
Profil
leonek:
Mně se to tak ale neprojevuje. Je škoda, že nám tu stránku nechceš ukázat, možná bychom ti i poradili.
leonek
Profil
Omlouvám se, že jsem neposkytl živou ukázku, ale je nežádoucí aby se obsah stránky dostal "ven".

Problém jsem nevyřešil, ale celé jsem to přepsal a mezery se zmenšili. Příčina pravděpodobně spočívala v tom, že si IE k obrázku nebo nadpisu H2 přidal nějaké okraje navíc.

Děkuji za váš zájem.
jenikkozak
Profil
Povídání o živých ukázkách » „Je to přísně tajné! Musel bych vás pak zabít.
Trejpa
Profil
leonek:
že si IE k obrázku nebo nadpisu H2 přidal nějaké okraje navíc
Předtím jsi ale psal o zanoření elementu DIV. Těžko si bude něco prohlížeč vymýšlet. Nicméně oba nyní tebou zmíněné elementy mají ve výchozím nastavení definován svislý odstup: H2 má výchozí margin a IMG zase posun vůči řádku.
leonek
Profil
jenikkozak:
Vždy nejdřív popíšu problém a čekám jestli někdo neví řešení hned bez potřeby ukázky. Až když je vidno, že tento problém ještě nikdo neviděl, začnu vyrábět ukázku s lorem ipsum. Předělat stránku pro ukázku není otázka chvilky když se generuje z DB podle přesných pravidel.

Nicméně děkuji za odkaz, pojem lorem ipsum jsem dodnes neznal... :-)


Trejpa:
H2 má výchozí margin

Ano, ten jsem pomocí stylopisu s media=all přepsal, ale v IE pomocí nástroje pro vývojáře jsem si ten element označil a od jeho okraje k okraji dalšího elementu byla i přes to nesmyslná mezera.
jenikkozak
Profil
leonek:
Předělat stránku pro ukázku není otázka chvilky když se generuje z DB podle přesných pravidel.
Živá ukázka
leonek
Profil
jenikkozak:
Aha, neznám.... :D
Děkuji.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0