Autor Zpráva
Marcus Flintus
Profil
Zdravím,

našel jsem v google analytics doporučení pro zvýšení rychlosti načítání webu, která říkají, že nemám nastavenou délku platnosti cache pro soubory, které vesměs linkuji v css stylu (obrázky, fonty). Nedaří se mi na to nalézt nějaké články, proto se obracím sem.

1) Má smysl délku platnosti cache nastavovat, pokud předpokládám, že tam dané soubory vydrží hodně dlouho?
2) Jakou implicitní délku platnosti obvykle stanovují prohlížeče?
3) Jsem schopen případné omezení prohlížeče nějak obejít nebo přes to vlak nejede?
4) Má-li to smysl, jakým způsobem se délka platnosti cache v takovém případě nastavuje?

Děkuji,
MF
scheras
Profil *
1/ Ano
2/ Dokud nedojde místo vyhrazené pro cache
3/ Zaslaním hlavičky expire
4/ V .htaccess
Marcus Flintus
Profil
Díky za odpovědi.

Chápu to správně tak, že implicitně prohlížeč maže jakmile dojde vyhrazené místo pro cache, ale když něčemu rok a něčemu týden, tak po měsíci při nedostatku místa vymaže z cache nejdřív ten týdenní a roční se snaží držet co nejdéle? Má to ještě nějaké další důsledky?

Díky...
Chamurappi
Profil
Reaguji na scherase:
2/ Dokud nedojde místo vyhrazené pro cache
Tomu se mi nechce moc věřit. Ale žádný seriózní test jsem neprováděl a zběžným hledáním jsem nenašel nic, co by tuto hypotézu vyvracelo či potvrzovalo. Odkud tuto vědomost máš?

Kdyby prohlížeče svévolně kešovaly natrvalo, neuvedení kešovacích hlaviček by téměř nikdy nezpůsobovalo pomalejší načítání.


Reaguji na Marca Flinta:
při nedostatku místa vymaže z cache nejdřív ten týdenní a roční se snaží držet co nejdéle?
To je zajímavá otázka a je dost dobře možné, že na ni různé prohlížeče odpovídají různě. Patrně nejchytřejší by bylo zohlednit, jak často na danou stránku uživatel chodí, ale vůbec nevím, zda nad tím takto nějaký prohlížeč přemýšlí. Chtělo by to provést pár pokusů.

Byť tvá druhá a pátá otázka podnítily moji zvědavost, nepovažuji je za významné při honbě za rychlejším načítáním webu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0