Autor Zpráva
snazimse
Profil
Zdravím všechny,

řeším,už hodně dlouho,jak řešit vyřešit velikosti zoomování v různých prohlížečích.A jak to řešit,na celém internetu jsem nenašel nic co by mi pomohlo.

Příklad nějakého webu třeba zde: menu nahoře,při zoomování změně ze s 100 procent na 25 procent zoomu,se to menu skládá na druhy řádek jakoby.Jak tohle řešit?
Aby se to zobrazovalo pořád stejně,prostě řešení těchto plovoucích věcí,roztahujících se věcí.Prostě snažil jsem se nastavovat,vše do procent písma šířky,a stejně to vůbec nefunguje,nikde.

Díky všem moc za odpověď předem!
Rád bych tento problém,plovoucích věcí,už vážně vyřešil.
Marschmallow
Profil
snazimse:
Místo procent používat pixely.


snazimse:
Koukni na téma: diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=24&topic=158455
snazimse
Profil
To jsem četl,ale to je jen o tom jaké rozlišené používat,pro web.Nic víc,jsem si z toho nevzal.Ale dělal jsem to v procentech i v px,a výsledek,byl stejný.
Ba v procentech,určitě lepší na šířce.Prosím pomoc!

Díky!
Tomáš123
Profil
snazimse:
Ale dělal jsem to v procentech i v px,a výsledek,byl stejný.
Tak to rob iba v pixeloch... Ak použiješ aj percentá (záleží od toho kde) môže sa menu stále hrať na responzívne. Naopak ak deklaruješ pevné pixelové rozmery všetkému, menu nie je nijako spojené s veľkosťou rozlíšenia a v prípade, že bude potrebný posuvník, jednoducho sa objaví.
snazimse
Profil
Ale,to ne...V pixelech,to nefunguje,když dáte ze 100 procent zoom na 25 procent,tak se prostě,to menu rozsype na druhý řádek.Ale chci aby se zmenšovalo a bylo pořád stejné.Žádný posuvník,tady nehraje roli,max při zvětšení.Díky
Marschmallow
Profil
snazimse:
Poskytl bys nám živou ukázku na nějaký web, kde to vidíš? Děkujeme
joe
Profil
snazimse:
když dáte ze 100 procent zoom na 25 procent
Myslíš si, že někdo bude číst nějakou stránku takovou, že písmo nebude vůbec čitelné?
Problém ale může nastat v daleko běžnějších situacích, viz níž.

Marschmallow:
Poskytl bys nám živou ukázku na nějaký web, kde to vidíš? Děkujeme
Vytvořil jsem příklad, kde k problému dochází, stačí nastavit zoom na 90 % a poslední box skočí dolu.
snazimse
Profil
Živou ukázku jsem zde dával hned v prvním příspěvku: viz: zde
Jedná se o horní menu!

Děkuji
Tomáš123
Profil
snazimse:
menu nahoře,při zoomování změně ze s 100 procent na 25 procent zoomu,se to menu skládá na druhy řádek jakoby.
Tvoje menu, ostáva na jednom riadku nech sa deje, čo sa deje... Takže nechápem, aký máš vlastne problém...
snazimse
Profil
Ve firefoxu třeba ano,zkuste chrome a uvidíte.Díky!
Tomáš123
Profil
snazimse:
Ale chci aby se zmenšovalo a bylo pořád stejné.
Nanešťastie toto sa ti asi nepodarí...Písmo je nastavené tak, že sa pri zmenšovaní alebo zväčšovaní stránky snaží byť čo najpodobnejšie pôvodnej veľkosti...Pomôže použiť obrázok s napísaným textom (čo je hlúposť, lebo sa nemusí každému zobraziť), takže tvojou jedinou mne známou pomocou je vykašľať sa na to s tým, že nikto neprezerá stránku v štvrtinovej veľkosti, lebo text je nečitateľný...
mapo
Profil *
Tomáš123:
Pomôže použiť obrázok s napísaným textom (čo je hlúposť, lebo sa nemusí každému zobraziť)

ikdyby se obrázek nezobrazil tak je tu atribut alt=""
Tomáš123
Profil
mapo:
ikdyby se obrázek nezobrazil tak je tu atribut alt=""
Ty si múdrosť samá... Keď tam je text, tak sa menu zalamuje na druhý riadok, preto sa tu vymýšľajú alternatívne riešenia bez textu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0