Autor Zpráva
eXMarty
Profil
Ahoj všem,
předem chci říct, že jsem se svépomocí snažil najít ideální řešení hodně dlouhých hodin, ale neúspěšně.

Moje přání - mám DIV rámec, u kterého zadám rozměry, v tomto divu bych potřeboval mít část pozicovanou nahoru, pak několik (pro jednoduchost zde 2 části) které se budou rovnat postupně od spodního okraje DIVu a ve zbylém místě mezi "horní" a "spodní" částí bych pak měl část, která by byla vertikálně centrovaná.
Obsah jednotlivých částí může být různě douhý text (jeden či více řádků) proto tedy nemůžu použít zadané margin či podobně (nebo si to alespoň zatím myslím). V prostřední části by měl být obrázek (jestliby to bylo z hlediska řešení podstatné)

Pokus o naznačení pro conejvětší zjednodučení je zde:
.ramec {
    float: left;
    width: 250px;
    height: 300px;
    border: 1px solid silver;
    margin: 2px;
    text-align: center;
}

<div class="ramec">
    <div class="">toto bych rád nahoře centrovaně</div>
    <div class="">tahle část velká tak aby zaujímala zbytek volného místa a obsah aby byl centrovám horizontálně i vertikálně</div>
    <div class="">první blok umístěný dole centrovaně (spodní kraj u horního kraje následujícího DIVu)</div>
    <div class="">druhý blok umístěný dole centrovaně (spodní kraj u spodního kraje DIVu "ramec") </div>
</div>

Moc děkuji všem za navedení a váš čas
juriad
Profil
Nemůžeš .ramci nastavovat výšku.
HTML plní stránku odshora, tedy není možné vertikálně centrovat bez znalosti výšky (a když ještě kus dole ukousneš něčím o čem nevíš, jak je vysoké, to tomu také nepomůže).
Zruš výšku ramce nastav ji té druhé části. http://kod.djpw.cz/klib

Pokud se jedná o nějakou galerii, kde každý ramec musí být stejně vysoký, tak nemůžeš pomocí CSS centrovat (nebo alespoň ne s ohledem na zbylé části).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0