Autor Zpráva
Megamok
Profil *
V CSS moc znalý nejsem a co jsem udělal, tak jsem pochytal z internetu. Bohužel se mně nedaří vycentrovat class="small" a udělat pro něj menší line-height, aby když použiji malé písmo, tak aby písmo v případě použití <br> nebylo od sebe tolik odlepé.

Máte někdo nějaký nápad? Budu hrozně rád, pokud mně CSS opravíte přímo v mojí živé ukázce JPW.
Bubák
Profil
Myslíš tohle? http://kod.djpw.cz/dvmb
Nevím, čemu jsi deklaroval line-height, ale line-height nefunguje u inline elementů, jako je třebas SPAN.
Neupravil jsem HTML, ale doporučuji tyto úpravy:
- namísto spanu použít element small, pokud nebude vyhovovat velikost písma, je ji možné změnit
- smazat <br>

Též je možné použít místo SPANu DIV, ten je blokový, takže odpadne nutnost přetypovávat element z inline na block v CSS. I v tomto případě je použití <br> zbytečné.
Trejpa
Profil
Megamok:
Za to, že obsah .small není vodorovně vystředěný, může nenulový padding aplikovaný na víceřádkový řádkový element. Na prvním řádku se aplikuje levý padding a na posledním pravý. Takže můžeš zrušit padding, přetypovat span třeba na blok, případně by to mohlo vejít na jeden řádek bez <br>, což ale obvykle nezaručíš kvůli zvětšování písma.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0