Autor Zpráva
grimword
Profil
Dokázal by mi někdo poradit, jak přilepit banner na okraj této stránky: www.rychlezajezdy.cz/ ? Chci, aby jeho umístění bylo statické (neroloval se stránkou) a aby ten banner mohl být ve formě skriptu (adsense, sklik kód, iframe).

Nejdůležitější je, aby to bylo bez zásahu do současného kódu. Tj. pouze přidat html/css pro banner, ne předělávat současný web.
Taps
Profil
grimword:
http://jecas.cz/sidebar
grimword
Profil
Taps:
grimword:
http://jecas.cz/sidebar

To řešení je plovoucí, to za prvé. A za druhé to nelze implementovat do zmíněné stránky.
Trejpa
Profil
grimword:
To řešení je plovoucí
Není to plovoucí, ale než doroluje horní okraj k elementu, tak absolutní a po dále je pozice fixní. Samozřejmě, tohle nepotřebuješ.

Potřebuješ fixní pozici. Jenže ta je vždy definována od okraje stránky, zatímco ty bys ji zřejmě potřeboval od hrany #page. Tohle se musí doskriptovat. Výchozí stav bez skriptu je přilepení k pravému okraji stránky, skript změní vodorovnou pozici na základě aktuální šířky okna a bloku #page tak, aby se k němu reklama zprava přilepila. Vlastnost onresize na elementu BODY hlídá případné další změny velikosti okna, aby spustila funkci k dorovnání pozice reklamy.

příklad, zdroj
grimword
Profil
Jenomže v tom tvém příkladu je reklama opět plovoucí? Já chci aby odrolovala se stránkou. Aby při rolování dolů zmizela společně s obsahem webu.
petr 6
Profil
[#1] grimword:
Chci, aby jeho umístění bylo statické (neroloval se stránkou)
[#5] grimword
Já chci aby odrolovala se stránkou.

To jsme ale na začátku bohužel nevěděli.
grimword
Profil
Omlouvám se za zmatečný popis. Chci banner natvrdo připnout k obsahu. Pokud scroluji dolů, tak banner mizí společně s obsahem. Dokážete nyní poradit?
Tomáš123
Profil
grimword:
Nejako takto.
grimword
Profil
Tomáš123:
grimword:
Nejako takto.


Podle tvé ukázky jsem za DIV "page" umístil následující kód:

<!-- muj kod-->
<div class="page">
.
.
.
.
.
</div>

<!-- tvuj kod-->
    <div style="background: silver;
    width: 100px;
    min-height: 100px;
    position: absolute;
    margin: 100px 0px 0px 0px;
    right: 0; top: 0;">
        reklama
    </div>

Jenomže místo toho, aby se to připnulo ke stránce, tak se to připnulo k okraji prohlížeče?

http://i.imgur.com/ohm8UH6.png

^^^viz screen
petr 6
Profil
grimword:
Jenomže místo toho, aby se to připnulo ke stránce, tak se to připnulo k okraji prohlížeče?
To se nás ptáš? Dej odkaz na živou ukázku

Zatím všechny zde uvedené rady splňují tvůj vágní popis.

Posouvání obsahu se scrollováním je přirozenou vlastností stránky, takže stačí příslušný HTML kód vložit tam, kde ho chceš mít. To, kde se má zobrazovat, víš nejlíp ty sám, a zatím jsi nám to nedokázal sdělit.
Tomáš123
Profil
grimword:
Ťažko môžeš správne implementovať okopírovaný kód, ktorému nerozumieš. Kľúčom k správnej pozícii je relatívna pozícia, ktorá určuje počiatok súradnicového systému pre ďalšie vnorené prvky s absolútnou pozíciou. Ja som ako obal použil element <body>, aby bola ukážka čo najjednoduchšia. V tvojom prípade hrá <body> úplne inú úlohu (nie je priamym obalom prvkov, ktoré chceš usporiadať). Ak priamy obal nájdeš, nastavíš mu position: relative a niečo ti nebude fungovať, ozvi sa.
Trejpa
Profil
grimword:
Abys mohl pozicovat od vnitřního bloku, musíš mu nastavit position: relative. Další zanořené bloky pozicované absolutně pak vztáhnou svoji pozici k němu. Skripty tentokrát potřeba nejsou.

příklad, zdroj
grimword
Profil
Trejpa:
grimword:
Abys mohl pozicovat od vnitřního bloku, musíš mu nastavit position: relative. Další zanořené bloky pozicované absolutně pak vztáhnou svoji pozici k němu. Skripty tentokrát potřeba nejsou.
>
>
příklad, zdroj


Přesně toto jsem hledal. Děkuji!

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0