Autor Zpráva
byXick
Profil *
Ahoj,

Dělám stránky a mám problém s tím, že parametr <article> nenastavuje výšku podle jeho obsahu. To je také důvod, proč zápatí (červený pruh) je tam, kde je (je správně pod <article>, ale ten má špatnou výšku). Výška <article> jde nastavit napevno, ale já chci, aby se výška přizpůsobovala obsahu. Kde je prosím problém?

Jinak prosím také připojte, jaké máte dojmy z prozatímního vzhledu stránek?

http://kupcivladi.savana-hosting.cz/
juriad
Profil
Použij Obtékání v CSS » Vlastnost clear. Musíš nějak říct, že ukončuješ obtékání.
Radek9
Profil
byXick:
Používej clear a bude se to chovat, jak má.

Edit: Pozdě. :D
byXick
Profil *
to vyřešilo tu patičku, ale <article> stále nenastavuje výšku podle obsahu (nastavil jsem mu modrou barvu pro znázornění) - správně by měl být až k patičce (červený pruh)
Tomáš123
Profil
byXick:
Stránka sa mi nepáči. Príliš ostré farby, príliš veľké ikony, výkričník za kúpiť, pravdepodobne napresno deklarovanou výškou položiek nevidno celý obsah, menu nie je vertikálne vycentrované.

Ani HTML5 kód sa mi nepáči. Nuž, hlavne že tam nie je tabuľka. To je na každej stránke to najpodstatnejšie.
byXick
Profil *
Tomáš123:
Těmi barvami myslíš tu zelenou? Ostatní barvy (červená a modrá) jsou tam jen, abych zvýraznil, kde jsou, protože jsem měl problém s jejich pozicováním (viz. výše). Celá stránka bude pouze bílo-zelená. Myslíš tedy, že ta zelená je příliš ostrá?
Ikony zmenším, vykřičník odstraním, Menu vycentruji.
Zkusím tedy výšku na auto.

Můžeš prosím zmínit, co přesně se ti nelíbí na kódu?
Kde a k čemu bych měl využít tabulku?
Omlouvám se za neznalost, ale je to moje první stránka.
byXick
Profil *
Tak jsem to trochu poupravil, má prosím ještě někdo nějaké připomínky/tipy/rady...?
Tomáš123
Profil
byXick:
Můžeš prosím zmínit, co přesně se ti nelíbí na kódu?
HTML5 elementy (rovnako ako hocičo iné nepísané v špecifikácii) nepoznajú staršie Explorery a nevedia na nich aplikovať CSS. Toť vše, radšej používať <div>.

Kde a k čemu bych měl využít tabulku?
Nie, o to nejde. Iba som ti to napísal očami tvojich kontrolórov. V inom vlákne si písal, že nemôžeš použiť tabuľku kvôli nim, ale to, že vyššie uvedené môže spôsobovať oveľa väčšie problémy už ich nezaujíma (alebo skôr o tom nevedia).

Čo sa týka tvojej stránky, môžeš ju dokončiť a dať si ju ohodnotiť.
byXick
Profil *
Tomáš123:
Dobře.
To s tou tabulkou: máš pravdu, že tam má být - vím o tom, ale toto je teprve první stránka. Tabulku použiji jinde.
OK tedy, po dokončení ji dám na zhodnocení do příslušné sekce.
Zatím děkuji.
Tomáš123
Profil
byXick:
že tam má být
Nie, nič také nehovorím. Tabuľka sa má používať na tabuľkové dáta a neslúži na usporiadanie prvkov na stránke. Avšak, rada, ktorej sa ti dostalo je správna (iba nepoužíva HTML ale CSS tabuľku - čo je rozdiel, keďže CSS slúži na vzhľad a HTML na samotný obsah).
byXick
Profil *
Ano, tu radu jsem použil a slouží perfektně :)
byXick
Profil *
Je možné docílit, aby se v tomto příkladě: http://kod.djpw.cz/cyob nemusela nastavovat výška u div.footer, ale aby se nastavovala automaticky podle obsahu? Momentálně to nefunguje (je to kvůli tomu "float") - výška musí být nastavena napevno :(
Keeehi
Profil
byXick:
Samozřejmě. Za div.form vložit nějaký prvek (třeba div) který bude mít nastaveno clear: left;

Viz www.pixy.cz/pixylophone/2003_12_archiv.html#1071056082
byXick
Profil *
supr, děkuju :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0