Autor Zpráva
bestik_63
Profil
ahoj měl bych prosbu. Snažím se udělat tabulku, kde by se psal text od shora dolů. V IE to jde jednoduše přes writing-mode: vertical-lr, ale v chrome to nedělá nic. Pár návodů jsem našel, ale nic co by fungovalo. Nemá s tím někdo zkušenosti?
Jde o řádek s id="akce"

zde je kód: Odkaz
KryVosa
Profil
Zkopírováno přímo z webu: "Applies to all elements except table row groups, table column groups, table rows, and table columns"
Není to možné, jedinou naději vidím v tom, vložit dovnitř div s height:100%;width:100;display:flex;text-align:center a do něj span s textem a stylem self-align:center;writing-mode:vertical-lr
Ještě bych rád upozornil, že tuhle vlastnost musíš pro různé prohlížeče prefixovat.
bestik_63
Profil
díky za radu. Teď už chápu proč to nešlo tak lehce najít. Nicméně jsem si s tím ještě trochu hrál a přišel na to že firefox na to stejně nereaguje. Nicméně mám jistotu že to bude každý spouštět z IE, případně Edge a tam to funguje

Odkaz
Taurus
Profil
No, ještě bys to mohl otáčet pomocí rotate. Ale je potřeba zapřemýšlet nad podporou.
bestik_63
Profil
To už jsem zkoušel.
Jenže pak byl problém s výškou a šířkou, které zůstali stejné, takže výška pak byla šířka a šířka byla výška, prostě se to prohodilo a buňka pak byla příliš široká.
Nicméně, zatím mi stačí že to funguje na IE, protože na jiném prohlížeči se to prohlížet nebude. Až dostanu podobný problém pod ruku, budu doufat, že to bude dostatečně dlouho od dneška a podpora už bude všude :-)
Tomáš123
Profil
bestik_63:
Alebo použi obrázok.
bestik_63
Profil
Zajímavá myšlenka :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0