Autor Zpráva
Chadas
Profil
Nevím jestli jsem omylem neuložil zdrojový soubor někdy s nastaveným kódováním v PSPadu charset=windows-1250 namísto charset="UTF-8". Teď se mi ale nezobrazuje správně čeština když mám v css nastaveno pravidlo

table.hlavni td[rowspan]:first-child + td + td + td + td::after {
  content: " Kč";
}

Takhle to potom vypadá.


V první buňce je zápis přímo ve zdrojáku. Proto je to v pořádku. Zkoušel jsem to celé kopírovat a znovu uložit se správným kódováním ale nic zatím nepomohlo. V css souboru mám na prvním řádku uvedeno @charset "utf-8";. Nevím jestli je to tak v pořádku protože donedávna jsem používal kódování pouze charset=windows-1250. Pokud uvedené pravidlo zapíši přímo do stránky jako interní styl, zobrazí se diakritika správně. Jak to udělat abych to ošetřil v css?
Kubo2
Profil
Chadas:
Do CSS @charset treba uviesť kódovanie, v ktorom ten CSS súbor je reálne uložený.
Chadas
Profil
Kubo2:
Tohle nestačí @charset "utf-8";? Jak by to tedy mělo vypadat?
Chadas
Profil
Kubo2:
Už je to v pořádku. Na editaci css používám TOPStyle Pro 3.0 editor. zřejmě tam byl problém. Zkopíroval jsem obsah celého souboru. V PSPadu jsem vytvořil soubor nový, vložil jsem tam obsah původního css a uložil jako nový css soubor s kódováním charset "utf-8". A je po problému. V css souboru se sice symbol měny zobrazuje jako KÄŤ ale v prohlížeči je to v pořádku. A o to mi šlo :)
Bubák
Profil
Kubo2:
Do CSS @charset treba uviesť kódovanie, v ktorom ten CSS súbor je reálne uložený.
Pokud je kódování CSS souboru shodné s kódováním HTML stránky, tak to není nutné.

Chadas:
V css souboru se sice symbol měny zobrazuje jako KÄŤ ale v prohlížeči je to v pořádku.
Čteš CSS soubor ve windows kódování. Pokud bys ho četl jako UTF, zobrazilo by se ti Kč. Pokud můžeš přepnout editor TOPStyle Pro 3.0 do UTF-8, uvidíš to správně.
Chadas
Profil
Bubák:
Bohužel jsem nenašel nikde kde by se dalo přepnout jiné kódování :(
Tomáš123
Profil
Chadas:
V Notepade++, PSPade či Sublime Texte to ide. Nainštalovaný mám iba Notepad++. V hornej lište si rozklikneš Kódovanie, skontroluješ, či máš zakliknutú správnu možnosť a prípadne kódovanie zmeníš. Ak si dobre pamätám, všetky tri editory dokážu aj konvertovať, ale to teraz nebude potrebné.

Mám pripomienku ku kódu. Pseudoelement ::after má horšiu podporu ako pseudotrieda :after. Pokiaľ viem, funkčne sú na tom rovnako.
Chadas
Profil
Tomáš123:
Asi jsem se špatně vyjádřil. Psal jsem, že to nejde a měl jsem na mysli TopStyle Pro 3.0. V těch editor o kterých píšeš to určitě problém není, to vím :) Editor Sublim Text se mi líbí ale nevím jak vybrat související závorky (začatek a konec tagu). Ale zatím jsem to ani moc nekoumal. Vystačím si s PSPadem :)
Keeehi
Profil
Chadas:
Ten editor nemám, takže to nemohu potvrdit, ale podle topstyle4.com to TopStyle 5 umí. A je to tak základní vlastnost, že předpokládám že to uměla i verze 3. Být tebou tak bych ještě pořádně hledal.
Davex
Profil
Keeehi:
podle topstyle4.com to TopStyle 5 umí.
TopStyle 5 je asi o 12 let novější program než TopStyle 3.0. Pamatuji ho ještě z doby, kdy byl součástí HomeSite 4.0, a tenkrát neuměl jiné kódování než Windows 1250. Ani to moc nevadilo, protože ještě žádný prohlížeč neuměl CSS vlastnost content.
Keeehi
Profil
Davex:
Je to možné, logicky by to dávalo smysl.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Chadase:
Můžeš použít escape sekvenci, tedy content: " K\10d", výsledek pak bude nezávislý na použitém kódování.
Na tvém místě bych ale takovýto text nikdy nevkládal přes CSS, protože to je součást obsahu a ne vzhledu.


Reaguji na Tomáše123:
Pseudoelement ::after má horšiu podporu ako pseudotrieda :after.
V obou případech je to pseudoelement. Akorát dříve míval stejnou syntaxi jako pseudotřída.
Tomáš123
Profil
Chamurappi:
Z poznámok pod výpismi verzií prehliadačov na caniuse (spomína sa to aj v citovanom odkaze) mi prišiel rozdiel úplne jasný – pseudoelement má dve dvojbodky, pseudotrieda iba jednu. Nevedel som ale, že existujú výnimky. Pre úplnosť, sú jedinými výnimkami iba :first-line, :first-letter, :before a :after?

Chadas:
Asi jsem se špatně vyjádřil.
Ja som pochopil čo si mal na mysli. Ale keďže ten editor nepoznám, vymenoval som iné alternatívy, o ktorých viem, že to zvládajú.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0