Autor Zpráva
quatzael
Profil
Ahoj,
nějak si nevím rady jak vytvořit tento layout. Tedy, aby byly položky v listu <ul> a v případě, že je nutné nějakou položku podrobněji popsat, aby se tam jen dodal odstavec, který se bude chovat jako na obrázku:



Nemáte prosím někdo nějaký nápad jak vyzrát na tuto záludnost?
Taps
Profil
A nevyhovovala by ti vnořená odrazka ?
quatzael
Profil
Taps:
Právě že spíš ne. Je to problém?
Taps
Profil
quatzael:
a co toto Živá ukázka ?
Keeehi
Profil
Taps:
To nebude fungovat.
Kcko
Profil
quatzael:
Můžeš takto Živá ukázka ale musel bys znáš nejdelší LI bez poznámky.
Jinak je to už případ pro tabulku ne? A k první bunce si to kolečko dodeláš obrázkem přes CSS.
quatzael
Profil
No nevím, jestli jste mě správně pochopili. O šířku vůbec nejde. Prostě, aby to vypadalo jako v ukázce. S tím, že když bude poznámka více řádková, tak ten list item marker zůstane vždy nahoře u prvního řádku a zbytek seznamu se posune dolů podle toho jak je velká ta poznámka..
Keeehi
Profil
quatzael:
Pochopili jsme tě dobře, jen ta ukázka je takový moc jednoduchý příklad. Řekněme, že ten seznam by měl tyto data:
1. položka - Lorem
2. položka - Lorem ipsum dolor sit amet + dlouhá poznámka
3. položka - Lorem
4. položka - Lorem + dlouhá poznámka
Vytvoř prosím obrázek, jak by toto mělo vypadat.
quatzael
Profil
Keeehi:

No tak klidně to může vypadat takto:




Nebo pro lepší přehlednost, takto:



Jde mi aspoň o jednu variantu. Většinou tam ty poznámky nebudou, nebo budou většinou krátký jednořádkový. Jenom se tam občas objeví prostě něco více řádkovýho..


Možná by to šlo nějak vyřešit jako nested list, ale to kolečko na první úrovni stejně asi nezůstane nahoře.. to je problém.
Kcko
Profil
Živá ukázka
quatzael
Profil
Kcko:
Ok, díky. Lepší řešení asi nenajdu..
Bubák
Profil
Kcko:
Kolečko můžeš udělat obrázkem a ten si dáš kam potřebuješ skrze background-position;
TonyTuma
Profil *
Co třeba dl?
Kcko
Profil
Bubák:
Ja vím, doufám, že mě trošku znáš a snad si o mě nemyslíš, že základní css znalosti nemám. Tenhle způsob mi přišel snažší pro škálovatelnost symbolu kolečka (barva, velikost ...)
Celkově si myslím, že by to měly být tabulková data, ale quatzaelovi do hlavy nevidím, proč a oč se snaží.
quatzael
Profil
Bubák:
Kolečko můžeš udělat obrázkem a ten si dáš kam potřebuješ skrze background-position;
Teda tím background-position; bych zrovna moc obrázek nepozicoval, tímhle spíš vybírám obrázky ze spritu..
Já pro pozicování používám nejčastěji top/left..

TonyTuma:
Co třeba dl?
To vypadá zajímavě. Neznal jsem to. Ale asi to taky úplně neřeší tu mojí situaci.

Kcko:
Celkově si myslím, že by to měly být tabulková data, ale quatzaelovi do hlavy nevidím, proč a oč se snaží.
Asi to nakonec vyřeším s těma tabulkama, protože to vypadá, že to tak bude nejspolehlivější.

Díky za rady.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0