Autor Zpráva
lionel messi
Profil
Zdravím,

v odkaze mám box s textom. Chcel by som, aby sa pri nájdení myšou na tmavom pozadí zobrazil cez tento box text Čítať viac a aby bol okolo neho rámček. Keďže však tento obsah (vrátane tmavého pozadia cez celý box) pridávam ako content pseudotriedy :after, neviem, ako mu nastaviť rámček.

Samozrejme, existujúci outline si dokážem pomocou outline-offset posunúť až k textu, vyzerá to však veľmi lacno.

Budem veľmi vďačný za každé nasmerovanie.
RastyAmateur
Profil
lionel messi:
Osobně bych to udělal tak, že do toho odkazu za ten div přidám ještě jeden element, který bude zastávat aktuální funkci toho :after, tedy zobrazí se (nějakou animací) při najetí myší na rodiče - samotný odkaz. Výhodou toho bude, že to bude jednoduchý element a ty se k němu tedy můžeš tak i chovat. Můžeš si do něj přidat další elementy, aplikovat všelijaké CSS krasotinky, cokoliv. Oproti tomu pseudoelementu :after se s tím, dle mého názoru, lépe pracuje.

Nějaká živá ukázka pro insporaci...
lionel messi
Profil
RastyAmateur:

Ďakujem veľmi pekne, presne toto riešenie mi vyhovuje, aspoň mám o dôvod viac vystúpiť z komfortnej zóny a konečne si poriadne naštudovať flexboxy. :-) K tvorbe webov sa vraciam po cca. 4 rokoch.
RastyAmateur
Profil
lionel messi:
Tak ten flexbox není nutný. Já jen nemám rád to zarovnávání textů pomocí line-height, protože při dlouhém textu to dělá bordel a musíš to nějak speciálně doupravovat. Jinak já když dělám cokoliv s flexboxy, vystačím si pouze s tímto "cheat sheetem". A já si podle jména říkal, že jsi na této diskusi určitě kdysi vystupoval! :P

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0