Autor Zpráva
jarX
Profil
Zdravím, poradil by me někdo jak v CSS zapsat stylovami <select><option></option></select>, aby byl vzhled stejný ve Windows i v MAC. MACBOOK me podava vzhled jinak než Windows. Díky moc předem.
Keeehi
Profil
jarX:
Velmi těžko. Tyhle systémové prvky si na sebe nenechají moc šahat. Trochu se s nimi pracovat dá ale (co já jsem aspoň viděl) tak výsledek nikdy nevypadal moc dobře.
Pokud chceš mít nad takovým prvkem absolutní kontrolu, tak se to dělá tak, že ho vůbec nepoužiješ a celý jeho vzhled se postaví z divů (nebo jiných elementů) + css a funkcionalitu vytvoříš v javascriptu. Vytvořit základní prototip až tak složité není. Problém je konzistentně okopírovat veškerou funkcionalitu těch nativních prvků, nezapomenout na přístupnost atp.
Jinak řečeno, já sám bych se do toho rozhodně nepouštěl. Někteří to moře času tomu věnovali a tak existují knihovny/projekty které na stránce najdou select elementy a nahradí je těmito upravenými verzemi. Můžeš je použít. Pak bude jen záležet jak moc záležet si dal autor té knihovny. Jestli najdeš něco kvalitního co se ti bude líbit, ok. Nevýhody jsou jasné - uživatelé musejí načítat více kódu, uživatel může být zvyklý na vzhled a chování nativní verze a tato předělávka mu nemusí vyhovovat.

Ps. Rozdíl mezi windows a mac selectem není zas tak velký. Mnohem větší je například mezi windows a androidem. A mohu říct, že předělávky na mobilu mě ve velké většině štvou protože UX nemívají tak kvalitní, jako je nativní implementace.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0