Autor Zpráva
WormBoy
Profil *
V externím css souboru mám napsány styly pro různé třídy a identifikátory, ale když se na stránky kouknu v prohlížeči, tak to classy a idéčka nebere...

Tak např. mám základní velkou tabulku přes celou stránku s názvem id="zaklad". V css externím souboru mám napsáno table #zaklad {vlastnosti...} - ale v prohlížeči jakoby ten id=zaklad vůbec neexistoval, prostě se to zobrazuje jako normální tabulka bez stylů...
Poradtě prosím...
Filips
Profil
No a jak se to zobrazuje? Asi to nemáš zadefinované že si to má volat ten určitý styl.

Filips
Plaváček
Profil
Jestli mas mezeru mezi table a #zaklad , pak je to pochopitelné. Lépe je to napsat takto: table#zaklad , nebo jenom takto: #zaklad
Filips
Profil
P. S. volání stylů
<link rel="stylesheet" href="style.css" type="text/css">

To důležité je tučně.

Filips
WormBoy
Profil *
ne, všechno mám napsané správně, jako stylesheet, i ve zdrojáku mám <table id="zaklad">, a v css souboru to mám takhle:

table
#zaklad {
background-color: #FFFFFF;
border-left: solid #808080 1px;
border-right: solid #808080 1px;
color: #222222;
font: normal 8pt Verdana, Arial Ce, Arial, Helvetica;
line-height: 1.5em;
letter-spacing: 1px;
padding: 0px 0px 0px 0px;
width: 750px
}

Jinak všechny ostatní tagy to bere...
Filips
Profil
zkus table#zaklad nebo #tablezaklad

Filips
WormBoy
Profil *
Filips:
díky, měls pravdu :o)
Timy
Profil
WormBoy
table
#zaklad {

tenhle zápis znamená nějaký identifikátor #zaklad uvnitř elementu table. Nejjednodušší je použít jenom #zaklad{} (zase asi jak kdy, no)
littlemaple
Profil
Novy radek a mezera vyjdou nastejno, stejne jakykoliv jiny bily znak (tabulator...). Aby to jelo, musi to byt, jak bylo napsano, dohromady.
peta
Profil *
littlemaple Aby to jelo, musi to byt zapsane spravne :)

WormBoy
table
#zaklad {
nebo
table #zaklad {
Znamena:
<table>... treba <b id="zaklad">
nebo
<table><tr id="zaklad">

kdezto
table#zaklad {
znamena tag TABLE, ktery ma ID zaklad, a v tomto pripade opravdu staci jen #zaklad

A do tretice
table,
#zaklad {
znamena, ze TABLE tag a tag s ID zaklad budou mit stejny styl
<table>...</table>
<neco id="zaklad">...</neco>
<table>...</table>
<table>...<neco id="zaklad">...</neco>...</table>
Miloš
Profil
Zcela na okraj: font: normal 8pt Verdana, Arial Ce, Arial, Helvetica; je špatně, chybí ti tam uvozovky (" nebo ', to je jedno); to platí pro každý název fontu, pokud má víc než jedno slovo. BTW "Arial Ce" klíďo smázni.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0