Autor Zpráva
peta
Profil *
jak se da stylovat tag button? Pokousel jsem se zmensit vysku buttonu na rekneme 1.5em a stalo se mi, ze text preteka dole.
nakonec jsem tada pouzil input...
peta
Profil *
nic, pouzil jsem height a line-height soucasne a obe stejne. pochopitelne vetsi linehaight zpusobila zarovnani pisma vice do spodu nez jsem si pral...
nakashi
Profil
tag <button> je zastaralý a rozhodně doporučuju použít <input type="button" class="button" />, no a v třídě button nastavíš, jak vše, co chceš...
jozob
Profil
nakashi
"tag <button> je zastaralý..."
Odkedy? Nejak som to nezachytil. A tuším, že BUTTON je novší element ako INPUT.

A špecifikácia HTML hovorí toto:
"Note. Authors should note that the BUTTON element offers richer rendering capabilities than the INPUT element."

Jediný rozdiel INPUTu a BUTTONu je vo vymoženostiach.
nakashi
Profil
2 jozob
máš naprostou pravdu, doteď jsem žil v klamné iluzi, že tag BUTTON je "výběhový" jako třeba FONT, ale opak je pravdou!
Takže bych chtěl opravit to, co jsem napsal výše:
Protože tlačítko vytvořené pomocí elementu INPUT nenabízí příliš široké možnosti, objevil se v normě HTML 4.0 samostatný tag BUTTON (tlačítko, knoflík). Ten umožňuje mnohem lépe specifikovat vlastnosti tlačítka, do kterého lze nyní umísťovat objekty jako například obrázky, tabulky, formátovaný text atd.
Tzn. na jednoduché tlačítko u formuláře stále dostačuje INPUT, v případě potřeby složitějíšího knoflíku je zde BUTTON.
jozob
Profil
Ja používam <button> všade - myslím, že je to sémantickejšie. A ďaľšia výhoda - v kóde hneď spoznám tlačítka (pri elementoch <input> sa musím pozrieť aj do atribútu type).
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0