Autor Zpráva
K4N3C
Profil
zdravim,
predem se omlouvam za nejspis mentalni dotaz, ale uz nevim co bych zkusil.. Nevite nekdo prosim proc se mi nezvetsuje ta prostredni cast podle toho delky textu (divu)? Text z toho normalne vytece ven ale vyska toho divu se nezmeni. Mam nadefinovany min-height (pro IE _height) a kdyz je smazu tak se tam zobrazi jen jednou background-image (proste se to vubec nezvetsuje podle zadneho divu (at menu nebo ten obsahovej)..

Diky za kazdou radu..

http://www.kanour.org/pokus/
INSiGHT
Profil
Mno, v CSS nalinkovaným v hlavičce nic nemáš, takže není co řešit.
A CSS v samotným dokumentu je akorát pár marginů.
Jinak na vnitřní odsazení textu používáš margin, ale měl by to být lépe padding.
jozob
Profil
INSiGHT
"Mno, v CSS nalinkovaným v hlavičce nic nemáš, takže není co řešit."
Zaujímavé, ja som tam našiel 103 riadkový štýlopis.

"Jinak na vnitřní odsazení textu používáš margin, ale měl by to být lépe padding."
S týmto by som tak celkom nesúhlasil - pokiaľ sa dá použiť margin, je to z hľadiska rozdielných boxmodelov lepšie - margin sa nezapočítava do rozmerov boxu ani v jedno boxmodeli, takže ušetríš sa od použitia hackov / matryošiek / podmienených komentárov, skrátka - nemusíš to riešiť.

K4N3C
V Tvojom prípade by som najskôr zhodil IE do quirk módu. A selektoru #patka by som skúsil dať deklaráciu clear: both;. A ešte tak na okraj - <br><br><br> rieš radšej ako padding-top: veľkosť(3*line-height).
INSiGHT
Profil
jozob
Zaujímavé, ja som tam našiel 103 riadkový štýlopis.
No můj milovaný TopStyle mi ukázal prázdnou, čistou stránku z toho nalinkovanýho CSS.

S týmto by som tak celkom nesúhlasil - pokiaľ sa dá použiť margin, je to z hľadiska rozdielných boxmodelov lepšie - margin sa nezapočítava do rozmerov boxu ani v jedno boxmodeli, takže ušetríš sa od použitia hackov / matryošiek / podmienených komentárov, skrátka - nemusíš to riešiť.
Pro vnitřní odsazení textu je IMHO správnější používat padding. Většina trablů s tím spojených pramení z oldschool IE a jemu prostě podstrčím pomíněným komentářem vlastní CSS.
Anonymní
Profil *
INSiGHT
"...a jemu prostě podstrčím pomíněným komentářem vlastní CSS."
Áno, ale pokiaľ môžeš použiť margin, je zbytočné vytvárať ďaľší externý štýlopis. Ušetríš tak jeden HTTP požiadavok (okrem iného). Samozrejme, pokiaľ je to nevyhnutné, podmienené komentáre sú užitočné.
jozob
Profil
Anonymní
Kedy sa to odnaučíš? Opäť si sa neprihlásil a ako mejú teraz všetci vedieť, že Ty si ja?
K4N3C
Profil
No margin misto padding pouzivam hlavne kvuli FF kterej pri pouziti padding ten div nejak divne roztahuje..

2 jozob: Diky za radu az prijdu ze skoly vyzkousim..

2 INSiGHT: No CSS samozrejme "neco" mam ;)
jozob
Profil
K4N3C
"... FF kterej pri pouziti padding ten div nejak divne roztahuje.."
V Tvojom prípade Firefox používa boxmodel, na základe ktorého počíta rozmery celého bloku tak, že k rozmerom "obsahovej" časti pridá rozmery rámčekov a vnútorných odsadení.
K4N3C
Profil
2 jozob:
JJ ja vim jen se mi to nechtelo vpisovat..ale dekuju. Jo a zkousel sem ten clear: both a nic (vzpomnel sem si ze sem to zkousel uz vcera..) no a jak pises, ze bys "IE zhodil do QUIRK modu" co tim myslis? Jako deklarovat doctype? Neco sem cetl na jakpsatweb o QUIRKu ale moc sem to nepobral.. :)
K4N3C
Profil
Vazne uz nikdo nic?? :( Zatim sem to vyresil pres iframe s auto scrollem, ale radsi bych aby se prispusobovala vyska toho divu obsahu..
nakashi
Profil
no hele, tu pevnou vysku textu ti dela
#obsah {

BORDER-RIGHT: 1px solid; BORDER-TOP: 1px solid; LEFT: 230px; OVERFLOW: auto;BORDER-LEFT: 1px solid;
WIDTH: 670px; BORDER-BOTTOM: 1px solid; POSITION: absolute; TOP: 10px; HEIGHT: 585px
}

ale celkove je to napsany dost prasacky, doporucil bych ti to predelat podle tohohle:
http://www.wellstyled.com/css-2col-fluid-layout.html
a pak by sis mel jeste precist neco o semantice
http://www.semantika.name/
a zacit setrit divy! :)
K4N3C
Profil
2 nakashi:
Diky moc! Podivam se na to a zacnu se tim asi ridit.. Jak uz sem tu nekde na foru psal s CSS zacinam a holt je to hodne videt :( Ale pokusim se respektovat urcita pravidla aby se z toho prasackyho zapis stal funkcni a hezky psanej web :)

Takze jeste jednou diky.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0