Autor Zpráva
Zahon
Profil
Zdravím všechny,
kdesi jsem viděl CSS hack kterému nerozumím. Takže please poraďte. K čemupak je toto?
#nejakeid{
width: 100px !important;
width /**/ : 101px;
}
jozob
Profil
Zahon
V quirks móde 101px, v STD móde 100px.
quinux
Profil
No spíše ve všech prohlížečích a IE 5.0 - 100px a v IE 5.5 a vyšším - 101px
jozob
Profil
quinux
Obávam sa, že sa mýliš. Tento hack je závislý od vykresľovacieho módu.
Zahon
Profil
jozob
pokud máš pravdu, je nějaké jeho reálné použití? Nedovedu si představit, že bych stránku dělal tak, aby se zobrazovala v režimu standardů a zároveň používal hacky pro quirk režim.
quinux
Profil
jozob

Obávám se, že se nemýlím http://www.zpravy.net/weblog/archiv/0407/rozliseni-jednotlivych-prohli zecu-a-jejich-verzi.php a druhá věc je, že to mám vyzkoušený a vždy mi to fungovalo tak jak jsem napsal.
jozob
Profil
quinux
Ja vychádzam z praxe. Ak prepnem IE 6 do quirks, hack funguje.
Zahon
Profil
Mám takový pocit že bude fungovat v obou případech ;-)
jozob
Profil
Zahon
"je nějaké jeho reálné použití? Nedovedu si představit, že bych stránku dělal tak, aby se zobrazovala v režimu standardů a zároveň používal hacky pro quirk režim."
Od čoho sú teda hacky? :o)
Anonymní
Profil *
ked už tu rozprávame o CSS hackoch, aký má byť tento text podľa špecifikácie, a aký bude v jednotlivých prehliadačoch?

color:green; /*\*/ color:red; /**/
quinux
Profil
jozob
Pokud budu mít stránku ve strictu tak myslím, že daný hack bude fungovat tak jako v quirku. Možná se mýlím, možná jsem jen nepochopil tvou odpověď ;o)


Anonymní
Pokud chceš psát hacky a zároveň mít css validní tak používej podmíněné komentáře. Pak si můžeš hackovat jak je libo :o)
jozob
Profil
Anonymní
"color:green; /*\*/ color:red; /**/"
Hmm.. všade by to malo byť červené.

quinux
"Pokud budu mít stránku ve strictu tak myslím, že daný hack bude fungovat tak jako v quirku."
Nie. V STD móde daný hack nefunguje.
Leo
Profil
"ked už tu rozprávame o CSS hackoch, aký má byť tento text podľa špecifikácie, a aký bude v jednotlivých prehliadačoch?

color:green; /*\*/ color:red; /**/"

Netusim, podobne prasarny nepouzivam. Leo
Polaroid
Profil
IMHO jediný rozumný způsob hackování je dát link na css stylopis pro IE do podmíněných komentářů.
IE 5.x již není třeba příliš řešit, ale jako rozpadat by se to tam nemělo.
Ve FF starší 1.5, tam je vykreslování v některých oblastech také chybné. Anebo starší Opera, to je bez nadsázky větší horror než Psycho a Kameňák dohromady :)
mila
Profil
color:green; /*\*/ color:red; /**/
Tuším, že se to používá pro odfitrování IE pro Mac.
All4Net
Profil
Ja pouzivam iba jediny hack a to podtrzitkovy. A to tiez len veeelmi zriedka.
Vacsina veci ide spravit bez podobnych prasacin...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0