Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Dělám novou stránku a koukám, že mi nějak blbne spodni okraj stranky(je tam ale já ho tam nechci!)
Tak jsem se na to podíval líp a zjistil jsem, že z textu patičky uzavřené v divu, se záhadně kopíruje několik znaků.

kus kódu:


<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01//EN">
<html>
<body>
<center>
<div id="stranka">
<div id="hlavicka">
</div>
<div id="menu">
</div>
<div id="obsah">
</div>

<div id="info_pruh">
</div>

<div id="paticka">Text patičky, který se záhadne kopíruje pod tento div</div>

</div>
</center>
</body>
</html>

kus stylu:

body {
text-align:center;
}
#stranka {
width: 700px;
text-align: left;
}
#hlavicka {
width: 100%;
height: 200px;
}
#menu {
width: 100%;
height: 70px;
}
#obsah {
width: 484px;
float: left;
}
#info_pruh {
width: 185px;
float: right;
}
#paticka {
width: 100%;
float:left;
}

Takže jsem zkoušel jak to odstranit. Fungovalo jenom dát pryč ten float u patičky (ale pak se to nezobrazuje správně v Mozzile...), nebo odstranit doctipe(ale to asi není to pravý)

Jestli na tento problém někdo přijde, tak budu hodně rád.

Oswald
Profil *
Tenhle bug je opravdu vtipnej :)

Mělo by pomoci obalit to ještě jedním divem.
Yuhů
Profil
jo, tuhle chybu znám, ale zapomněl jsem, jak se řeší. Chose (chose.cz) by to věděl, pokud všechno selže.
Polaroid
Profil
Co takhle zvolit přechodovej doctype, potom se chová IE6 mnohem líp!
(neřikam že to ale vyřeší tento problém)
Plaváček
Profil
Tento problém vyřešíš jednoduše, když bloku paticka nastavíš menší šířku, třeba 99%. Problém, který popisuješ nejspíš souvisí se slavným 3px float bugem IE a vznikne tak, že se snažíš nějaký float blok s nastavenou šířkou, řekněme 700px vrazit do nadřazeného bloku, který má stejnou šířku (tedy také 700px). Chyba se projeví tak, že část textu "uletí" mimo vnořený blok, což se ti ostatně projevilo. Jiný způsob řešení by byl napozicovat layout jinak a jednodušeji
Anonymní
Profil *
Díky, vyřešil jsem to tak, že jsem dal obsah a informační sloupec ještě do jednoho divu.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0