Autor Zpráva
Golfprovsechny.cz
Profil *
Mám takový problém, na stránkách http://www.golfprovsechny.cz/ mám menu klasické ul li struktury. Po najetí myši na odkaz se změní barva pozadí. V IE 6.0 je to menu děsně pomalé a opožděné (mám PIII 800MHz) v mozille je to naprosto OK. Je to tím pomalejší, čím více prvnků, nebo divů je na dané stránce. Nevíte čím by to mohlo být? Předem díky moc za odpovědi!
venca163
Profil
Golfprovsechny.cz
těžko říct, mě to jede v pohodě...
Bubák
Profil
venca163
Možná máš taky "rychlou mašinu", na 2,4 GHz Pentiu bez problémů. Mi 400 MHz Celeron stojí v koutě a není v něm hardisk, takže to neotestuju.
Golfprovsechny.cz
Profil *
Tak mám pocit že je problém v mém prohlížeči, dříve mi to jelo rychle a teď to pozoruji i na jiných stránkách. Včera jsem zkusil nainstalovat i IE7 RC1 a taky to bylo pomalé. Zkusím reinstalovat windows.
Golfprovsechny.cz
Profil *
Pořád to zkoumám a je to zvláštní, někdy mi to menu jede rychle, někdy neuvěřitelně pomalu. Stejně tak pop up obrázky (po najetí myši na miniaturu) v mozille se posouvají krásně rychle, v IE trochu trhají. Není to ovšem jen na mém PC, dělá to i ja jiných. (když má PC kolem 1GHz tak to jde poznat).
Další věc je, že v IE mi nejde označovat text kurzorem myši :-( Buď se označí skoro celý prostřední sloupec, nebo vůbec nic. V mozille normálně.

Rozložení mám hlavní div main vycentrován na střed, horní div header s pevnou výškou, pod ním prostřední sloupec jako float:right a levý sloupec jako float:left, oba dva obalené v divu float:left a pravý sloupec float:right.
(je to tak z toho důvodu, aby se střed stránky s hlavním textem a.t.d. načítal jako první a pak až postranní sloupce.) Pod tím vším mám ještě patičku stránky.

Možná je to zpomalené, protože kompletní CSS má přes 14kB :-( Ale půjde to ještě ztlačit nejméně na polovinu.
tiso
Profil
Podľa Web Page Analyzer-u je to 18707 B, v 5-tich súboroch, takže problém môže byť v tom...
Golfprovsechny.cz
Profil *
Dal jsem všechny CSS soubory do jednoho a poté prohnal přes http://flumpcakes.co.uk/css/optimiser/
Tento optimizér snížil celkovou velikost CSS o 9% a hlavně výrazně urychlil to menu a pop up obrázky.
Golfprovsechny.cz
Profil *
Hmm, nakonec jsem zjistil, co to menu tak zpomaluje. Když jsem psal v předchozím příspěvku, že se mi to zrychlilo, tak to byla spíše asi náhoda a pak se to zase zpomalilo.

Mám 3 sloupcový layout pomoci float. Aby se mi sloupce "vybarvily" všechny po celé délce, má hlavní div ve kterém jsou jako své pozadí opakující se .gif obrázek o výšce 1px. Když ho vypnu, menu se zrychlí (ale mám problém s background), když ho zapnu, tak zase menu zpomalí :-( Zkusím něco vymyslet, jen jsem chtěl dát vědět, že už vím co to způsobuje.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0