Autor Zpráva
laik
Profil *
Mám na stránce vycentrovanou tabulku se 3 buňkami vedle sebe. Když chci podobný layout dosáhnout bez pomoci tabulek, tak si vytvořím 3 DIVy. Abych je dostal vedle sebe, nadefinuji každému přesnou šířku a zároveň u každého použiju styl "float:left".
DIVy jsou vedle sebe, ale celek je zarovnán k levému okraji stránky. Abych docílil vycentrování, musím tento celek umístit do dalšího DIVu, jehož šířka bude součtem všech 3 vnořených DIVů. Nakonec tento "obal" vycentruji pomocí: margin-left:auto; margin-right:auto.
Na tento postup jsem přišel vlastní cestou. Tak bych chtěl vědět, jestli je korektní a jestli to nelze udělat jednodušeji.
YoSarin
Profil
laik
je to korektní i správné ale budou následovat další problémy - při nastavení jakéhokoli marginu, paddingu nebo borderu (ať už vnitřním nebo vnějšímu divu) se bude layout chovat rozdílně v IE a ve FF
viz Derovy stránky
Yo'Sarin
tiso
Profil
laik
Doplním to centrovanie: http://tiso.wz.cz/articles/vycentrovanie-obsahu-stranky.php aby Ti to fungovalo i v IE.
Čo sa týka toho layoutu tak jednoduchšie to nejde, ale ide to lepšie - takto totiž máš v kóde stredný - obsahový div až za jedným stĺpcom, je lepšie ak je v kóde čo najvyššie. Riešení je na internete viac...
laik
Profil *
Díky za odpovědi. Na problémy s marginem a paddingem jsem už taky přišel, když jsem do prostředního DIVu nalil text a snažil se ho po obou stranách odsadit. Vyřešil jsem to dalším vnořeným DIVem, kterému jsem definoval menší šířku.
esemeska
Profil
proc by mel vadit margin padding?
staci dat do stylu

* {
-moz-box-sizing: border-box;
box-sizing: border-box;
}
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0