Autor Zpráva
Keilew
Profil
Banální záležitost, kdyžtak jen odkažte.
odkaz na příklad

Je to jednoduché. Dva plaváčci a čistič uvnitř obalu. Jak dostat pravého plaváčka ("nahoru") dolů, to je aby se přilepil k čáře jako nadpis? Vertical-align nějak nezabírá...
Využití je snad zřejmé z příkladu. Zkoušel jsem to různýma marginama a paddingama, ale při zvětšování písma se to stejně rozhazuje nemluvě o různosti provedení v různých prohlížečích...
Plaváček
Profil
Keilew

Využití je snad zřejmé z příkladu.


Mě tedy využití moc jasné není. Možná bys to mohl lépe rozvést.
Manq
Profil
Keilew
Soukromý tip:

p.nahoru {
float: right;
font-size: 0.8em;
clear:both;
}
Keilew
Profil
Plaváček
Dobrá. Představ si, že máš článek a v něm spoustu nadpisů. Ten článek je dlouhý a chceš, aby se od každého nadpisu dalo kliknutím na odkaz "nahoru" (to je ten plaváček vpravo) dostat kam jinam, než nahoru (třeba na rozcestí kotev).
Nadpisy jsou různě velké (font-size) a chceš, aby se jak u nadpisu h1, který je jak vrata od stodoly, tak u titěrného h6, objevoval ten odkaz "nahoru" zarovnán na spodní okraj. Jinými slovy aby si odkaz "nahoru" neplaval kdesi, ale "seděl" na té čáře ve stejné výšce spodní hrany fontu jako spodní hrana fontu nadpisu.
Líp už to nedokážu:-)
Keilew
Profil
Manq
To seš pod nadpisem. Když přidáš margin-top: -1.2em, dostaneš se tam, kde to chci, ale nějak se mi to potento v MSIE...
Railbot
Profil
Keilew
Co třeba absolutní pozicování vůči nadpisu?
Manq
Profil
Keilew
v MSIE se mi to vůbec nezobrazí, tak nevím. jedině to napozicovat
Petr Tichý
Profil
Co když dáš p.nahoru "margin-top: 3em;"?

Funguje Opera, IE6 a při zvětšení písma v pohodě. Mezera je v IE jen kvůli neošetřené <hr>.
Keilew
Profil
Petr Tichý
A co když bude stát u nadpisu s jinou velikostí? Třeba 10em?
Keilew
Profil
Railbot
Jo, to je chytré řešení, akorát se mi to nějak nedaří v MSIE 6. Poladím, uvidím...
Railbot
Profil
Keilew
Zkus to pozicování. Nadpis relativní, odkaz absolutní a mělo by to být ok.
Keilew
Profil
Railbot
Super, funguje, díky moc!;-)
Petr Tichý
Profil
Už jsem zticha...

// Hoď to tam.
Keilew
Profil
Petr Tichý
Je to tam. V kvapu a spěchu, tak omluv nedostatky:-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0