« 1 2 3 »
Autor Zpráva
kulisak
Profil *
jak na to aby mi na sebe navazovali?
chci ho mit treba na pozadi a potrebuju do toho dat div s kulatym rohem, takze musi obsahovat kousek toho pozadi, jak zajistim aby mi ty prouzky na sebe nasedali spravne? posunout background-position je asi blbost protoze tech divu tam bude vic a ruzne ...
Railbot
Profil
Ty obrázky si zkrátka musíš naposouvat tak, aby to sedělo. Jiná rada není.
Plaváček
Profil
kulisak

Také se dá pohrát s průhledností obrázků, které simulují kulaté rohy DIVu. Případně zkusit Nifty Corners.

Railbot

Naposouvat to někdy nejde, zvlášť když je grafik hodně pomstychtivý a vyrobí ti proužky opakované ve vertikálním směru a obsahový blok s efektním stínem. Výšku stránky neznáš a metoda, jak se vždy trefit, asi neexistuje. Nebo jí alespoň neznám.

Všechno se ale dá odrbat, nicméně takové záludnosti se řeší případ od případu a bez ukázky grafiky těžko lépe poradím.
kulisak
Profil *
tak jak treba udelat takovyto ruzek:



aby byl zbytek backgroundu prouzkaty a vnitrek toho odstavce nebo jak to nazvat sedy...
problem je v tom, ze nevim konkretni vysku toho odstavce a hlavne pod nim muze byt dalsi a dalsi, proste nevim Ypsilonovou souradnici...

nepadlo me treba udelat si obrazky rohu, ktere by byly pruhledne tam kde by melo byt to puvodni pozadi, a aby pod tim nevykukoval puvodni div, tak ho nejak zmensit a tyhle obrazky z nej jakoby vytahnout...
pokusil sem se to predvest na obrazku:

div by mel pruhledne rohy, ze kterych by ale nevykukovalo pozadi toho divu, ktery by byl mensi a obrazky z nej treba relativnim pozicovanim vytazeny, a este by ten div musel byt vosetrenej marginem apod...

mozna je to uplna hovadina ale nevim jak to jinak udelat. . . .
Timy
Profil
Ty horní rohy není problém udělat, to nějak napasuješ, protože mají vždycky stejnou pozici, horší jsou ty spodní, protože ty se posouvají v závislosti na obsahu a to už je oříšek.
kulisak
Profil *
Timy
aha... proc sem asi zakladal tenhle topic?
jinak kdyz horni roh nejni problem, tak jak ho udelam treba u dalsiho stejnyho odstavce podtim? kdyz nebudu znat velikost prvniho??
Zdeněk Košťál
Profil
kulisak

Pokud chceš dávat kulaté rohy odstavcům, raději na to pěkně rychle zapomeň :-).
Timy
Profil
kulisak
Aha, málo čtu, já myslel, že jde o celý web, ne o každý odstavec, což je šílenost. Sorráč.
Plaváček
Profil
kulisak

Proč nezkusíš Nifty Corners? http://webdesign.html.it/articoli/leggi/528/more-nifty-corners/1/ .
kulisak
Profil *
protoze umim anglicky pouze zaklady :(
vubec tomu nerozumim
kulisak
Profil *
neco sem cesky nasel...
ale nejak si nemyslim ze to resi muj problem, zda se mi z to jenom zakulati rohy a nastavuje se pouze barva, ja bych tam ale potreboval vic veci, jako treba stin atd... jako je v tom malem nahledu ...
Plaváček
Profil
kulisak

Pak ti doporučím jedinou věc. Přepracuj grafickou podobu webu. To, čeho chceš dosáhnout, je v podstatě neřešitelné.
kulisak
Profil *
a co ten muj napad nahore?
Plaváček
Profil
kulisak

a co ten muj napad nahore?

Pokud nejsi CSS guru, neuspěješ. Pokud jsi CSS guru, přeji hodně štěstí při kódování něčeho, co pro uživatele nemá žádný smysl a vůbec si toho nevšimne. A vypadá to tak na šestinásobnou matrjošku, pokud odstavce nemají pevnou šířku.
kulisak
Profil *
mno radsi na ty rohy zapomenu :(
habendorf
Profil
Buď mi něco uniká, nebo je to velmi jednoduše řešitelné průhlednými obrázky na pozadí.
Timy
Profil
habendorf
Teda nepatřím mezi zručné grafiky, ale když jsem se pokoušel udělat průhledný růžek v gifu, vždycky to vypadalo hnusně a okousaně. A PNG s částečnou průhledností použít nemůžu kvůli IE.
habendorf
Profil
A PNG s částečnou průhledností použít nemůžu kvůli IE.

Pročpak? IE7 bez problémů a pro IE<7 existují spolehlivá řešení.
habendorf
Profil
---edited (zde byl link)---

spodek stránky, třeba
kulisak
Profil *
presne o tohle mi jde... jdu to zkusit nastudovat jak to udelali :)
Plaváček
Profil
kulisak

Prostě jedním obrázkem na pozadí prvku .page. Nic složitého. Tys měl ale, pokud vím, jiné zadání, ne?
Dero
Profil
Pročpak? IE7 bez problémů a pro IE<7 existují spolehlivá řešení.

alphaImageLoader není zrovna ideální řešení, ale v některých případech dostačuje.
habendorf
Profil
Dero

alphaImageLoader není zrovna ideální řešení, ale v některých případech dostačuje

Máš pravdu ale někdy to jinak nejde.
kulisak
Profil *
mel jsem zadani jak udelat neco aby na sebe ty pattenty navazovaly... u paticky to budu potrebovat taky, jeste sem to nenastudoval tak nevim jestli se z toho dozvim i jak vyresit moje zakulaceny okraje bloku nezname vysky s pattentem okolo....
habendorf
Profil
kulisak

No hrozně jednoduše. To co je z vnější strany toho rohu nastavíš jako průhledné. Tím pádem se tam bude vykreslovat pozadí toho, co je pod tím.

BTW - nejde jen o výšky, ale i o šířky. Když ten web bude mít třeba fixní šířku a bude centrován, tak ti při různé velikosti okna bude ten pattern vycházet různě i v horizontálním směru. Jediná šance je fakt ta průhlednost.
kulisak
Profil *
no dobre, ale kdyz tomu nastavym pruhlednoust v rohach, tak tam bude vykukovat background toho bloku kterej ma ty odstavce ne?
Timy
Profil
habendorf
"Když ten web bude mít třeba fixní šířku a bude centrován, tak ti při různé velikosti okna bude ten pattern vycházet různě i v horizontálním směru."
Nepomůže, když se nastaví background-position:center? Pak bude vycházet stejně při každém rozlišení, ne?
habendorf
Profil
no dobre, ale kdyz tomu nastavym pruhlednoust v rohach, tak tam bude vykukovat background toho bloku kterej ma ty odstavce ne?

No ten nebude mít žádné pozadí, ne?

Hele, teď nevím co vlastně chceš. Jediná šance pro další komunikaci je dát sem link na grafické zadání.
habendorf
Profil
Timy: V různých prohlížečích to záleží na soudělitelnosti šířky okna a šířky patternu. Je-li pattern třeba 2px, může se jeho poloha o 1px lišit v různých prohlížečích při liché šířce okna.
kulisak
Profil *
vis je obrazek malyho ruzku...
takhle chci mit cely obdelnik...
4 rohy...
a sede pozadi...
pokud romu bloku nastavim sede pozadi a napozicuju rohy, (kere budou mit kousky pruhledne) tak uplne v rohach mi bude vykukovat barevne pozadi toho obdelniku...
nebo ne??
« 1 2 3 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0