Autor Zpráva
encore
Profil *
Ahoj!
Snažím se udělat přihlašování a setkal jsem se s pár problémy:

mám tento kod a tyto styly jako verzi jedna:


<style>
.login {
float: left;
font-weight: bold;
margin: 4px 4px 0px 4px;
}

.heslo {
float: left;
font-weight: bold;
margin: 4px 4px 0px 4px;
}

.input {
font-size: 12px;
font-family: Verdana, Tahoma;
}
</style>

<div>
<div class="login">Login</div><div style="float: left;"><input type="text" class="input" size="10"></div>
<div class="heslo">Heslo</div><div style="float: left;"><input type="password" class="input" size="10"></div>
<input type="image" src="prihlasit.png"><div style="clear: both;"></div></div>
<<<ahoj>>>


Takhle vše funguje, jsou tam jen dva rozdíly: v IE je login a heslo o 1px níž o proti inputu. A input image je o 3px od input password.

Pokud změníme kód na:


<div>
<div class="login">Login</div><div style="float: left;"><input type="text" class="input" size="10"></div>
<div class="heslo">Heslo</div><div style="float: left;"><input type="password" class="input" size="10"></div>
<div style="float: left;"><input type="image" src="prihlasit.png"></div><div style="clear: both;"></div></div>
<<<ahoj>>>


Zmízí 3px mezera mezi input password a input image, ale vznikne nový řádek mezi celým divem a textem <<<ahoj>>> pod divem.
Dá se nějak vše nastylovat, aby vše vypadalo stejně ve všech prohlížečích?

P.S. Použil jsem se input image kvůli zachování grafiky. Nejde to udělat pomocí css.
habendorf
Profil
Nějak nechápu na co tam máš milion divů. Naopak ti tam chybí labely.
Str4wberry
Profil
encore
Podle mě Ti to rozhazuje ten margin.

viz
http://latrine.dgx.cz/dokonale-stylovani-formularu
http://latrine.dgx.cz/jeste-dokonalejsi-stylovani-formularu
Knopi
Profil
encore: Já bych ti doporučil se nejdříve podívat, jak se tvoří formuláře. Protože i přihlašovací údaje jsou v podstatě formulářem. Pak to i snadno nastyluješ, doporučuji - formuláře.
tajny spion
Profil
encore
Kazdopadne, az se prokouses tema 5ti strankama o tvorbe formularu vem si do hlavy, ze IE mezera pod nekterymy prvky zmizi, kdyz jim nastavis font-size: 0px;
Plati to napriklad pro obrazky, kde IE "obcas" vytvori par pixliku navic.
Railbot
Profil
ze IE mezera pod nekterymy prvky zmizi, kdyz jim nastavis font-size: 0px; Plati to napriklad pro obrazky, kde IE "obcas" vytvori par pixliku navic.
Zrovna jsi se trefil do případu, na který to neplatí. Pro mezery pod obrázkem je display:block. Font-size souvisí s prázdnými prvky jako div.
tajny spion
Profil
Railbot
Skoro :)
tiso
Profil
tajny spion - na takéto veci by si si mal dávať pozor. Keď chceš radiť (keďže tu často prispievaš, tak asi chceš), tak by si aj mal niečo vedieť a nie zavádzať, nestalo sa to prvý raz. Oki?
encore
Profil *
habendorf

- když jsem tam použil méně divů, tak se mi už nedařilo dosáhnout efektu s minimálními rozdíly, který mi taky vadí. nevím jak by si to dělal ty:-)
- labely nepoužívám, protože vytvářejí mezeru kolem formuláře, nevím jestli se dá "zrušit", podívám se.

Str4wberry

podívám se, snad to pomůže.


Knopi

myslím, že nepotřebuju, ale přečtu si.

tajny spion

dík za snahu:-)
Manq
Profil
protože vytvářejí mezeru kolem formuláře,
Nevím, o jaké mezeře mluvíš.
encore
Profil *
Manq

spletl jsem si to fieldsetem:-):-(
při label nejde v IE nastavit psedo-element first-letter, takže nepřipadá v úvahu:-)

opravdu jsem vyzkoušel už všechno, včetně rad co jste mi napsali:(
Manq
Profil
takže nepřipadá v úvahu:-)
<label><span>P</span>vní písmeno jinak:</label>

:-)
habendorf
Profil
když jsem tam použil méně divů

Tam nemá být méně divů. Tam nemá být žádný div. Vůbec nevím proč je tam cpeš.
encore
Profil *
Manq

span není blokovej tag, takže nejde použít first-letter

habendorf

protože chci aby to vypadalo stejně
habendorf
Profil
protože chci aby to vypadalo stejně

No čím dál lepší. Můžeš to rozvést? Podívej se na ten kód - ani jeden div tam nemá co dělat.
tiso
Profil
encore span není blokovej tag, takže nejde použít first-letter
Zrejme ti ušlo čo ti Manq naznačil - miesto div:first-letter{} použiť label span{}, čo bude fungovať i v IE, okrem toho label je sémantický prvok...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0