Autor Zpráva
doktor.pk
Profil *
Zdárek lidi,

nejsem žádnej mazák co se css a php týče, toto je vlastně můj první vetší web htt://www.icq-pool.cz . Jelikož používám Operu tak css je kódované hlavně pro tento prohlžeč, dale jsem se zde, díky Vám přiučil jak kódovat pro IE, ale nejvíce chyb má můj webík v Mozille :( Může mi někdo z Vás poradit jak to vyřešit?

Prolémy na webu:
1) na hlavní stránce se neobrazuje vše co v ostatních prohlížečích. Ikdy je seznam clanků prazndý, mela by je alespoň objeit hlavička tabulky viz. Poolové Noviny. Takže.... první na hlavní stránce má být nástěnka, pak Novinky na IPL (ty ve ff pro mne z nepochopitelných důvodů chybí), jinak dále se to zobrazuje jak má.

2) na hlavní stránce ve FF vidím komentář <!-- --------------------------------------------------------------------- Poolov noviny ------------------------------------------------------------------ --> ten co je mi známo, se nemá zobrazovat, to same když se podívám jací hráči jsou online

3) hlavicky menu nejsou stejne velké jako tlačítka, nevím proč

Jestli chcete vidět nejakou část kódu tak ji sem napopčím jinak css styly jsou zde: http://www.icq-pool.cz/styl.css

Všem předem moc děkuji
Chamurappi
Profil
Reaguji na doktor.pk:
ad 1 + 2) Používáš nezvyklým způsobem komentáře. Bude to trochu zamotané:

„<!“ — tohle je začátek komentářové deklarace.
„--“ — tohle je začátek komentáře nebo konec komentáře.
„>“ — tohle je konec komentářové deklarace. Nefunguje, pokud je uvnitř komentáře, tedy mezi „--“ a „--“.

Tudíž v zápisu „<!-- haf -- --> žirafa <!-- -- mňau -->“ jsou tři komentáře:
1) „ haf “
2) „> žirafa <!“
3) „ mňau “
… a Mozilla neukáže nic.

Část webu se ti v Mozille neukazuje, protože je ve stejné pozici jako žirafa a protože Mozilla zatím ve standardním režimu podporuje komentáře podle specifikace HTML 4 (zdůrazňuji zatím). Myslím, že starší Opera je podporovala též. Řešení je prosté: nikdy nedávej do komentářů „--“.
Joker
Profil
1) a 2) možná bude souviset s tímto:
<!-- --------------------------------------------------------------------- Poolov noviny ------------------------------------------------------------------ -->
a jedním pravidlem:
zásadně nepoužívejte řady pomlček uvnitř HTML komentářů!
HTML komentář se totiž tvoří takhle: zažátek <!, konec > a mezi tím jsou jednotlivé komentáře, které vždy začínají a končí dvěma pomlčkami, --
Tzn.: <!--(začne komentář)-- (tady je místo mezi prvním a druhým komentářem, kde by nic nemělo být, teď můžu ukončit značku) -- (druhý komentář) --(konec druhého komentáře, opět můžu ukončit značku)> (konec značky)
Takže například:
<!------ něco ----> něco
vyznačím, jak se to zpracuje:
<! (začátek) -- (začátek prvního komentáře) -- (konec prvního komentáře) -- (začátek druhého komentáře) něco (text uvnitř druhého komentáře) -- (konec druhého komentáře) -- (začátek třetího komentáře) > něco (neukončil jsem třetí komentář, jsem stále uvnitř třetího komentáře!)

Některé prohlížeče se takhle opravdu chovají, jiné prohlížeče tohle ignorují a berou jako komentář všechno mezi "<!--" a nejbližším "-->". Ale spolehnout se na to nedá.
Správná cesta je buď v takovýchhle řadách používat jen počty pomlček dělitelné čtyřmi, nebo raději zásadně nepoužívat řady pomlček uvnitř HTML komentářů.
doktor.pk
Profil *
Jo aha, ja celou dobu žil v tom, že toto je začátek komentáře <!-- a toto konec -->

tak díky moc jdu to zusit, a nahodou nevíš co s tím menu?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0