Autor Zpráva
Miloš
Profil
Před 11 dny jsem tu pokládal dotaz, na který nikdo neodpověděl.
Protože je za ten čas už v polovině druhé stránky CSS, pochybuju, že si ho ještě někdy někdo všimne.

Zkusím to tedy ještě jednou a opakovaně se zeptám.
Neříkejte, že nikdo nevíte.

----

Narazil jsem na záhadu – po 3 obtékaných odstavcích následuje <h2>.
Přestože má <h2> horní margin nastaven na 2em, je vyclearovaná (both) a na jiných místech se tak chová, po přech plaváčcích odmítá v Opeře a FF horní margin akceptovat; v IE bez problému, a to jak v 7, tak dokonce v 6 (v IE6 neřešte šířku, je tam jen max-width).

Najdete to na http://kesolim.sweb.cz/TMP/xycht/ na konci stránky – text <h2> je Ušemý za hudí.
Proč se tak <h2> chová?
Railbot
Profil
FF i Opera se chovají korektně. Proč. H2 je sice vyclearovaný, takže se vykreslí až po oněch plaváčcích, ale nezapomínej na to, že oni jsou stále vyjmutí z dokumentu a prakticky tam tedy nejsou, proto se nemá ten margin od čeho "odrazit". Funguje, ale nemůže se projevit, protože nad ním prakticky nic není (až další neplovoucí obsah).

Snad jsem to vysvělil srozumitelně :)

Pokud mezi plaváčky a h2 vrazíš ještě jeden div (nějaký clear), potom se horní margin projeví.
Miloš
Profil
Díky.
Že je to ve FF a Opeře správně mi bylo hned jasné (natolik znám IE) a že floutek vlastně není taky vím.
Jenom mě nenapadlo žádné řešení.

Tvůj nápad s divem mě nakopnul správným směrem.
Nenacpal jsem tam ale žádný div, hledal jsem čistší řešení pouze prostřednictvím CSS.
A nakonec jsem jedno našel:
p.verse + p + p:after {display: block; clear: both; content: " "; height: 2em;}

Funguje to jak ve FF, tak v Opeře.
A v Exploreru se to nijak neprojeví – viz nepodpora :after.
Railbot
Profil
Miloš
Šikula :o)
Plaváček
Profil
Miloš

Možná jsem kverulant, ale kdybys té há dvojce nastavil horní padding na požadovanou hodnotu, tak se nemusíš drbat za uchem.
Miloš
Profil
Plaváček
Nee, to není řešení, poněvadž se pak té h2 nafoukne její pozadí (ten tmaší hnědý proužek).
Plaváček
Profil
Miloš

Dobře. Pak tvůj kód musím prostudovat, ale bude to až zítra.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0