Autor Zpráva
zimmi
Profil
Zdravím diskusi,
zajímalo by mě, jak je na tom IE 7 s podporou css vlastnosti max-width. Dočetl jsem se, že tato (a jí podobné vlastnosti) byly do sedmičkové verze implementovány, ale ať dělám co dělám, stále mi nefungují. Používám procentuální rozměry a potřeboval bych k nim přidat hodnoty max-width, aby na velikých rozlišeních nedělaly binec.

Zkoušel jsem HTML Transitional, Strict i XHTML Transitional, nic nepomohlo. Jak to tedy použít? :)
Měsíček
Profil
Nechce se mi to zkoušet .. zkus quirk a standart (Doctyp s adresou a bez v HTML).
zimmi
Profil
Měsíček: Odzkoušeno, nic se nezměnilo.
Měsíček
Profil
Opravdu i při tomto Doctypu

<!doctype html public "-//W3C//DTD HTML 4.01 Strict//EN">

vlastnost max-width nefunguje?
Davex
Profil
zimmi
Max-width nefunguje v Quirku.
zimmi
Profil
Davex a Měsíček
Pánové, nemám dnes na IE sílu. Chová se velmi zvláštně, jako by ta vlastnost fungovala jen pro některé divy. Při použití expression funguje i centrování, při použití obyč. max-width se stránka nevycentruje.
Bubák
Profil
IE7 podporuje vlastnosti max-height, max-width, min-height, min-width pouze ve standardním režimu. Příklad (přidáno centrování):
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/loose.dtd">
<h1 style="max-width: 50%; background: #ccc; margin: auto">pokus</h1>

Pokud ti to pořád nejde, dej odkaz na stránku.
zimmi
Profil
Bubák www.zimmi.cz - porovnej rozdíl např. v Opeře a IE 7. Ten černý proužek pod článkem by měl mít 800 px. Nezdá se mi, že v IE těch 800 px skutečně má.

PS: Mám 1680x1050, takže nevím, jak se to u tebe projeví.
Davex
Profil
zimmi
Tu stránku máš shozenou do Quirku, takže to opravdu fungovat nebude. Zbav se zdvojeného BOMu na začátku stránky.
zimmi
Profil
Davex: Tu stránku shazuje do quirku BOM?
Miloš
Profil
Pro měření vzdáleností na stránce (a spoustu dalších pěkných věcí) doporučuji vynikající favelet ze stránky http://www.sprymedia.co.uk/article/Design

Ináč – v závislosti na boxmodelu se v IE při/od-čítají padding a border.
zimmi
Profil
Davex: díky, všechno šlape. Opravdu za to mohl BOM.
Sláv bohu, teď se půjdu dívat na hokej :)
Miloš
Profil
zimmi
Co je to hokej?
zimmi
Profil
Miloš: Takový ten sport s tou malou černou blbostí z pryže? Nesouvisí to s PC
Miloš
Profil
Jó aha, tak ono je to sport; v tom já mám hokej ;-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0