Autor Zpráva
pitomec
Profil
ahoj pls potrebuju rozchodit toto menu (to jak je tam Drop-down menu ghosts solved demo)
http://murphy.cz/ie7-hover-ghosts-bug/#nested-lists-ghosts-demo

zkousel jsem tam vlozit hover.htc ale tim to neni....
opravdu moc dekuju za odpovedi..
jxj
Profil *
No na ie5 se vy*** :D Ale ono to nejede ani v ie6 myslím :(.
Co jsem se tak rychle díval tak tam je li:hover a IE6 dovoluje hover jen u odkazu. Ale četl jsem o nějakém javascriptu který se tam nějak vloží a pak mužeš používat hover u čeho chceš a ještě dalších plno věcí které ie6 nepodporuje. Nevím ale co je na tom pravdy protože odkazy jsou na anglické stránky a to já neumím.
pitomec
Profil
teda ono to nejde v IE6 :((((((
pls jestli to najdete nekdo budu vas mit strasne rad..
Miloš
Profil
Není to sice přímo odpověď na tvou otázku, ale přece jen:
Podle statistiky Toplistu má IE5 zastoupení pod půl procentem. V takovém přídapě je ladění pro tuto obstarožní vykopávku zbytečně drahá investice. Já osobně bych si takový luxus odpustil.
Docela stačí linkovat styly tak, aby se k nim tyto prehistorické zrůdy nedostaly, aby obdržely prosté HTML:
<!--[if gte IE 6]><!-->
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="styl.css">
<!--<![endif]-->
pitomec
Profil
me jde o IE6 doopravdy..to byl preklep
a potrebuju aby to chodilo v IE6
jxj
Profil *
Takže k těm scriptum. Neručím za to jak to funguje četl jsem o tom jen zmínku v knize a anglicky neumím tak moc z toho nevím.

CSSHOVER ukáže ie6 co provést se selektory :focus a :hover (po aplikování na jiné alementy než odkazy)
www.xs4all.nl/~peterned/csshover.html

nebo ještě něco co by mělo dovolit využívat pro ie6 a ie5 všechny selektory css2 a také mnoho selektoru z css3. Sada scriptu nazvaná IE7 by měla dovolit použít selektory jako :before, :after, :first-child a další. Více: dean.edwards.name/IE7/overview/

No ale osobní zkušenosti nemám takže kdyby někdo věděl jak to funguje nebo by to zkoušel budu rád za info. Nebo by mě aspoň zajímalo jak to použít.
Miloš
Profil
Já používám hover.htc ze stránky http://users.hszk.bme.hu/~hj130/css/list_menu/hover/
Ten dynamicky vytvoří třídu .hover (pro IE6 a starší; těm se to taky naservíruje v podmíněném komentáři).
Praktické použití viz třeba http://janebaspisy.php5.cz/?a=knihy (když jsem to dělal, ještě jsem nepočítal s IE7, protože dneska bych do podmíněného komentáře namísto [if ie] napsal [if lte IE 6]. Možná to tam ještě opravím, ale ono to IE7 beztak nijak nevadí)
jxj
Profil *
Miloš:mužu se zeptat jak to funguje? To na ten htc soubor musím dát odkaz na strance nebo jak? A jak to použít v kodu? Anglicky neumím.
Miloš
Profil
Kdyby ses podíval na stránku http://janebaspisy.php5.cz/?a=knihy (odkazoval jsem ji), viděl bys použití.
Ve zkratce:

v sekci head mám následující kód:
<!--[if IE]><style type="text/css"> address, span, div {behavior: url(./utility_a_grafika/hover.htc);} </style><![endif]-->

1) <!--[if IE]> je začátek podmíněného komentáře – zatímco ostatní prohléžeče komentář přeskočí, IE kód interpretuje, jako by nebyl zakomentovaný. Máš-li stránku ve standardním vykreslovacím režimu, pak je zbytečné posílat htc exploreru7, pročež začátek podmíněného komentáře upravme na <!--[if lte IE 6]>
2) <style type="text/css"> je začátek stylu
3) address, span, div {behavior: url(./utility_a_grafika/hover.htc);} jsou pravidla pro elementy address, span a div. Odkazovaný htc soubor se nachází v adresáři utility_a_grafika (cestu si tedy vhodně uprav). HTC soubor se bude vztahovat jen k uvedeným prvkům (můžeš samozřejmě uvést jiné)
4) </style><![endif]--> je ukončení stylu a ukončení podmíněného komentáře.

Zatímco pro normální prohlížeče zapisuješ například address:hover {color: navy;}, pro IE6 (a starší) je vytvořena normální třída .hover, takže stačí přidat address.hover {color: navy;} a bude to fachčit i v IE6.
jxj
Profil *
Aha díky. Hned jak bude čas tak to vyzkouším. Ale asi to nebude validní co?
Miloš
Profil
Proč by to nebylo validní?
Nebo jinak – behavior v css samozřejmě není, je to proprietální MS udělátko, ale protože je to zakomentované (byť v podmíněném komentáři), nemá validátor co křičet (pokud ti jde o takovouto validitu; z hlediska zdravého rozumu je to vhodné řešení, i kdyby validní nebylo).
Chamurappi
Profil
Reaguji na jxj:
Nebude to validní, validátor ovšem ten stylopis nemusí najít.
Ale to je fuk. Zrovna ten behavior lze dát i do normálního stylopisu, protože si ho nikdo kromě Exploreru nebude všímat.
jxj
Profil *
Mužu se ještě zeptat proč je ten stejný dotaz i v sekci Problémy s prohlížeči?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0