Autor Zpráva
vydrus
Profil
Můj CSS dokument je validní, ale píše mi to tam varování:

Family names containing whitespace should be quoted. If quoting is omitted, any whitespace characters before and after the name are ignored and any sequence of whitespace characters inside the name is converted to a single space.

V češtině (z Google Translate):
Rodinné jména obsahující mezeru by měl být citován. Pokud citací je vynechán, žádné bílé znaky před a za název jsou ignorovány a jakékoliv sekvence z bílé znaky uvnitř název je převeden do jediného prostoru.

A CSS:
body {font-family: Verdana, Arial, GentiumArt, Nimbus Roman No9l, Times New Roman, serif, sans-serif, Bistream Charter;
text-align: center; background-color: #D5D0B0; margin-top: 50px; margin-bottom: 50px; color: #000000; font-size: 11px;}


A ještě jedny hlášky:
12 Same colors for color and background-color in two contexts .txtarea-hledani and #hlavicka h1
12 Same colors for color and background-color in two contexts .hand-hledani and #hlavicka h1
37 Same colors for color and background-color in two contexts body and #paticka p
53 Same colors for color and background-color in two contexts .hand-hledani and .vesmirna-galerie

12 Stejné barvy na barvu a background-color ve dvou souvislostech. Ruka-hledani a # Hlavicka h1
12 Stejné barvy na barvu a background-color ve dvou souvislostech. Txtarea-hledani a # Hlavicka h1
37 Stejné barvy na barvu a background-color ve dvou souvislostech těla a # paticka p
53 Stejné barvy na barvu a background-color ve dvou souvislostech. Txtarea-hledani a. Vesmirna-galerie



Co to znamená? Vůbec to nechápu... Může mi někdo poradit?
Jan Tvrdík
Profil
vydrus
body {font-family: Verdana, Arial, GentiumArt, "Nimbus Roman No9l", "Times New Roman", serif, sans-serif, Bistream Charter;
Jan Tvrdík
Profil
Family names containing whitespace should be quoted. If quoting is omitted, any whitespace characters before and after the name are ignored and any sequence of whitespace characters inside the name is converted to a single space.

Překlad:
Jména fontu obsahující bílé znaky (např. mezery) by měli být v uvozovkách. Pokud jsou uvozovky vynecháný, všechny bílé znaky před a po jméně jsou ignorovány a jakákoliv sekvence bílých znaku je převedena na jednu mezeru.
vydrus
Profil
Jan Tvrdík
Jo, je to tak... díky :) nevíš, jakej by to mělo dopad, kdyby to tam nebylo?


edit: jo aha :)
Jan Tvrdík
Profil
vydrus
Napsal jsem celý překlad :) Prostě pokud by jsi tam dal 2 mezery, udělal by z nich jednu. To je asi tak vše. Prostě by to mělo být v uvozovkách, předejdeš zbytečným problémům.
vydrus
Profil
Jan Tvrdík
Aha... a nevíš, co to je to druhý? Proč vadí to, že tam jsou stejný barvy? Nechápu....
Jan Tvrdík
Profil
vydrus
Musel bych vidět celý kód, ale obecně lze říct, že má validátor strach z toho, že někde splyne pozadí z textem a text nepůjde přečíst.
panther
Profil
vydrus
Aha... a nevíš, co to je to druhý? Proč vadí to, že tam jsou stejný barvy? Nechápu....
jeden prvek, ve tvém případě na řádcích 12, 37 a 53 by neměl mít nastavenou barvu textu (vlastnost color) stejnou jako barvu pozadí (background).

Je to vcelku logické: Modrý text na modrém pozadí není čitelný, stejně tak třeba bílý text na bílém pozadí..
vydrus
Profil
Aha, podívám se na to. Díky.
vydrus
Profil
panther
To nechápu. V tom CSS nic takovýho nemam. Viz screen se zdrojákem. A tady je css validátor s rozborem.

Poradíš?
panther
Profil
vydrus
na 12. řádku je #hlavicka h1 {.. color: white; ..} a k tomu na 42. řádku .textarea-hledani {.. background-color: white ..}
A takhle můžeš pokračovat dál. Máš u toho vždy napsanou třídu nebo identifikátor, ke kterému se varování vztahuje
vydrus
Profil
Jasně. Ale to spolu nesouvisí, proože každej prvek je na stránce úplně někde jinde... třeba to #hlavicka h1 a .textarea-hledani.
panther
Profil
vydrus
tak schválně zkus k #hlavicka h1 nastavit {.. color: #fff; ..} a k .textarea-hledani {.. background-color: #fffffe; ..} a uvidíš, že ti varování zmizí, aniž bys přišel o bílou barvu..
vydrus
Profil
panther
Díky, funguje to, až na jeden případ. Píše mi to tam Same colors for color and background-color in two contexts body and #paticka p. Jenže ty barvy tam musí bejt a já nevím, čím bych to nahradil... nemáš nápad?


body {font-family: Verdana, Arial, GentiumArt, "Nimbus Roman No9l", "Times New Roman", serif, sans-serif, "Bistream Charter";
text-align: center; background-color: #D5D0B0; margin-top: 50px; margin-bottom: 50px; color: #000000; font-size: 11px;}

#paticka p {padding-top: 3px; text-align: center; font-size: 9px; line-height: 14px; color: #D5D0B0;}
panther
Profil
vydrus
třeba #d5d0b1 (bude to stejná barva na pohled, vůbec to nepoznáš ;o))
vydrus
Profil
Abych řekl pravdu, to mě taky napadlo... ale čekal jsem na tvojí radu ;) Zkusím to...
vydrus
Profil
Samozřejmě, jde to a není vidět žádný rozdíl (na copyright se stejně nikdo nedívá). Díky za rady.
vydrus
Profil
Myslíš, že by se tam dobře vyjímaly odkazy "valid css" a "valid html"? už jsem je tam dřív měl, ale připadalo mi to takový zbytečný... No, teď jsem je tam dal... zkus se na to please podívat.

Edit: nebo ikony
yFang
Profil
vydrus
Tohle jsem také míval na stránkách, ale je to zbytečnost, která nikoho nezajímá.
vydrus
Profil
yFang
ale jen jestli to nebude kazit design :)
Bubák
Profil
Dneska frčí jiné ikony, třebas:
Chamurappi
Profil
Reaguji na Jana Tvrdíka:
Prostě by to mělo být v uvozovkách, předejdeš zbytečným problémům.
Jakým třeba? Znáš nějaký font, v jehož názvu by byly za sebou dvě mezery? Nebo který by na mezeru začínal/končil?


Reaguji na panthera:
a uvidíš, že ti varování zmizí, aniž bys přišel o bílou barvu
To je ale ptákovina. Přeci nebude měnit barvu jen kvůli tomu, že si jeden robot neumím porovnat vztah dvou kontextů? Ta nahlášená varování nejsou varováními v tradičním slova smyslu, jsou to upozornění pro uživatele — tedy popisy jevů, které by za určité situace mohly vadit, ale situaci už ten kontrolor neposuzuje, tu musí vyhodnotit sám uživatel. Ví-li uživatel, že element „#hlavicka h1“ nebude nikdy s elementem „.textarea-hledani“ ve vztahu rodič-potomek, toto upozornění ignorovat. (Nikoliv jen „smí“, zásah do barev totiž není ideální řešení.)

(bude to stejná barva na pohled, vůbec to nepoznáš ;o))
O kousek výš píšeš, že je vcelku logické, aby byly barvy rozdílné, a teď doporučuješ udělat změnu, která není znatelná.


Reaguji na vydruse:
Díky za rady.
Projít bez varování — to není u oficiálního CSS Validátoru optimální stav, takže je na tom tvůj web svým způsobem hůř, než když jsi zakládal toto vlákno.

Myslíš, že by se tam dobře vyjímaly odkazy "valid css" a "valid html"?
Vyjímaly by se na webu podobně, jako tetování „umím se postavit na hlavu“ na čele.
Na HTML si můžeš vzít ikonku s jednorožcem.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0