Autor Zpráva
wrestler
Profil
Mám problém. Týká se stylování odkazů v oblastech, přičemž mě překvapilo následující:

Když jsem donedávna používal pro chtěnou oblast, kde jsem chtěl mít obrázkové odkazy a obrázky bez rámečků, následující kód,
#vymena a, #vymena a:hover {text-decoration: none; border: 0; margin: 0; padding: 0; background: transparent}


a oblast zapsal kódem
<div id="vymena">
hromada obrázkových odkazů
</div>
,
všechno fungovalo jak jsem požadoval. Jenže teď jsem chtěl mít takovýchto oblastí na jedné stránce více, a to už je jasné, že to nešlo z hlediska validity. Id je prostě unikátní a může být na jedné stránce pouze jednou. Tak jsem se s tím nijak nemazal a přepsal CSS kód na:
.vymena a, .vymena a:hover {text-decoration: none; border: 0; margin: 0; padding: 0; background: transparent}


a HTML na:
<div class="vymena">
hromada obrázkových odkazů
</div>
.

A ejhle, obrázky mají rámečky a nereagují na druhý styl. Týká se to snad priority id a class?
Poraďte, prosím...
Měsíček
Profil
Tomu nevěřím .. :)
wrestler
Profil
Něvěřš?
Věř...

Pouhá záměna křížku za tečku a přepsání id na class dělá s divy divy...
Zdeněk Košťál
Profil
wrestler
Před tímto můžeš mít napsaný selektor s id, který bude mít ve výsledku větší prioritu a přebije tento "slabší" selektor.
Dám příklad:
#main a { color: red; }
.vymena a { color: blue; }
I když třída .vymena leží v #main, selektor je příliš slabý na to, aby přebil výše uvedenou deklaraci. Řešením je napsat #main .vymena a.
wrestler
Profil
Zdeněk Košťál
myslel jsem, že to bude něco s tímto. Je tomu tak, .vymena lezi v selektoru #text a #text .vymena a to skutečně vyřešil.

Díky moc!

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0