Autor Zpráva
Orchard
Profil *
V současnosti vytvářím své drahé polovičce www stránky. Jelikož to nebude rozsáhlý portál, nýbrž osobní stránky, jedu na efekt a používám Lightbox (prosím stranou diskuse o smyslu používání PRÁVĚ lightboxu a ne greyboxu atd...). Pozicování otevřeného obrázku je mi ale velkou záhadou. Pro pochopení: www.petraross.cz/index1.php . Web není hotový, uvádím jen pro demonstraci problému s LightBoxem. Opera zobrazuje zcela v pořádku, IE též. Mozilla mi ovšem odskočí obrázek kamsi cca 500 px pod horní okraj a já vážně nechápu proč. Nic z webového css není pojmenováno stejně jako lightbox.css . Projížděl jsem si tu historii rok zpět a nic nenašel. Řešil někdo zarovnání lightboxu?
AlešD
Profil
Téměř bych to tipoval na problém quirk/standard

dej jako doctype todle <!DOCTYPE html> (mělo by to operu, ie i ff přepnout do std), nebo nějaký standardizovanější doctype
panther
Profil
Orchard
skoro bych řekl, že by to mohl být v lightboxích stylech poslední řádek, konkrétně height: 500px;
Orchard
Profil *
Tak to by mě nenapadlo... použil jsem tam DOCTYPE z jiného svého webu a funguje to. Doufám, že uvedení problému zde aspoň někomu v budoucnu pomůže.

AlešD: Díky ti velice.
AlešD
Profil
Orchard
za nic, podobně blbně i greybox :-))
Orchard
Profil *
Napíšu to sem, přijde mi zbytečné zakládat nový topic. Stále pracuji na stránkách přítelkyně a nastal tentokrát problem s patou stránky. Pral jsem se s ní nedavno až až. Obsahový div s textem má totiž pozadí 335px vysoké a patička to pochopila tak, že se má zobrazovat hned pod nejnižším obrázkem na stránce, tedy v polovině textu. Spravil jsem to, ale nyní je problém s IE na Windows Vista. Patička se zobrazuje místo dole nahoře. Nemám Visty ani IE nejnovější verze (a stáhnout si ho nemohu)... chápe někdo, proč se na petraross.cz/index1.php ta patička zobrazí nahoře a ne dole? Začínám si z toho trhat vlasy.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0