Autor Zpráva
Ayrton1
Profil *
Ahoj, všude tady vidím návody na centrování divu, nejvíc se mi líbí http://tiso.wz.cz/articles/vycentrovanie-obsahu-stranky.php , ale není to, co potřebuji. Já mám na stránce CSS pozicování a při jekémkoli pokusu, vložit tam centrovaný div, si to dělá co chce, nikdy to nezůstane v kontejneru, přikládám kód:

body {background-color: white; color: white; font-family: Arial; font-size: 16px;}
#horni_menu {position: absolute; width: 900px; height: 25px; top: 0px; left: 10px; color: #7080F0; font-family: BankGothic Md BT;}
#logo {position: absolute; width: 900px; height: 200px; top: 25px; left: 0px;}
#menu {position: absolute; width: 900px; height: 40px; top: 232px; left: 10px;}
#levy_okraj {position: absolute; width: 40px; top: 300px; left: 0px;}
#pravy_okraj{position: absolute; width: 20px; top: 300px; left: 760px;}
#prave_menu{position: absolute; width: 120px; top: 300px; left: 780px;}
#text {position: absolute; width: 720px; top: 300px; left: 40px;}
#text_white {position: absolute; width: 720px; top: 300px; left: 40px;}
a:link    {color: #7080F0; text-decoration: none}
a:visited {color: #708FFF; text-decoration: none}
a:active  {color: #7080F0; text-decoration: none}
a:hover   {color: #8090F0; text-decoration: underline; font-weight: bold}
#text_white a:link    {color: white; text-decoration: none}
#text_white a:visited {color: white; text-decoration: none}
#text_white a:active  {color: white; text-decoration: none}
#text_white a:hover   {color: white; text-decoration: underline; font-weight: bold}
#text_img {border-width: 1px; border-style: solid; border-color: white}
#text_h4 {margin-left: 0.3em; margin-bottom: -0.5em;font-weight: bold}


To je kód původního CSS, je to zarovnané k levému hornímu okraji, jak to mám zarovnat k hornímu středu stránky ?

Kód, který by měl fungovat:
body {background-color: white; color: white; font-family: Arial; font-size: 16px; text-align: center;}
#all { width: 900px; text-align: left; margin: 0 auto; background-color: black; color: white; font-family: Arial; font-size: 16px;}


A nakonec kód INDEX.PHP, je tam už i ten DIV ALL

<body>
<div id="all">
<?php include ('horni_menu.php'); ?> 
<?php include ('logo.php'); ?> 
<?php include ('menu.php'); ?> 
<?php include ('prave_menu.php'); ?> 
<div id="text">Text, nějaký ten text Text, nějaký ten text Text, nějaký ten text Text, nějaký ten text Text, nějaký ten text Text, nějaký ten text Text, nějaký ten text Text, nějaký ten text Text, nějaký ten text Text, nějaký ten text Text, nějaký ten text Text, nějaký ten text
</div id="text">
</div id="all">
</body>


Díky předem, poraďte prosím...
panther
Profil
Ayrton1
Já mám na stránce CSS pozicování a při jekémkoli pokusu, vložit tam centrovaný div, si to dělá co chce, nikdy to nezůstane v kontejneru
A smím vědět, proč celé stránky zbytečně pozicuješ, aby se ti potom v nějakých prohlížečích při zvětšení písma rozpadly? Porozhlédni se po nějakém rozumném layoutu
Ayrton1
Profil *
Já pozici jenom ty divy, ono se to nerozhodí, to už jsem vyzkoušel. Nechci používat cizí layout, já ten web potřebuju mít postavenej podle sebe
yFang
Profil
Ayrton1
Místo pozicování, ti vřele doporučuji obtékání (float a clear).
panther
Profil
Ayrton1
Já pozici jenom ty divy, ono se to nerozhodí, to už jsem vyzkoušel. Nechci používat cizí layout, já ten web potřebuju mít postavenej podle sebe
to je v pořádku, chtěl jsem ti dát nějakou inspiraci, abys nemusel layout pozicovat. Jak vidíš, nedělá to dobrotu a ani to tak není správně. To, že se naučíš udělat nepozicovaný layout, ti později usnadní kopici práce s řešením problémů. A není to ani tak složité, jak to vypadá.
Ayrton1
Profil *
yFang: Díky

panther: Jasně, layouty jsou fajn, ale teď to potřebuju mít komplet pod kontrolou

Hele, už to mám hotový, akorát potřebuju teď poradit s tímhle:

#all {
width: 900px;
text-align: left;
margin: 0 auto;


To je ten kontejner, jde nějak nastavit HEIGHT, aby to bylo defaultně 700, ale aby se to mohlo zvětšovat (v případě velkého obsahu), prsotě minimální možný HEIGHT 700, maximálně AUTO podle stránky

Dík
Měsíček
Profil
http://www.jakpsatweb.cz/css/min-height.html
Ayrton1
Profil *
Díky moc lidi, a ještě poslední dotaz:

#prave_menu {
width: 120px;
min-height: 500px;
#height: 500px;
overflow: none;


IE7 správně chápe, že nesmí překrývat kontejner ALL, to znamená, že se pravé menu drží designově na celkem hezkém místě, ale nefunguje to v FF 2.0.0.14, jak to zapsat do FF ten příkaz overflow ? Díky
panther
Profil
Ayrton1
#height: 500px;
co to znamená?
Ayrton1
Profil
Ayrton1
„#height: 500px; “
co to znamená?

To je zápis pro IE, neumí totiž min-height.
Možná to znáš jako _height, ale ono mi to pak bralo jako script a je to snadno přehlídnutelný.
panther
Profil
Ayrton1
s tím jsem se ještě nesetkal, skutečně pro IE6 znám podtržítko, ale doporučuji místo hacků podmíněné komentáře
Měsíček
Profil
"Možná to znáš jako _height, ale ono mi to pak bralo jako script a je to snadno přehlídnutelný."

žvásty .. #height: 500px; je hloupost a ani to není hack.
panther
Profil
Měsíček
#height: 500px; je hloupost a ani to není hack.
mám na to podobný názor, ale neměl jsem čas dohledávat seznam IE hacků, proto jsem se k takhle silnému vyjádření neodvážil :o)
Ayrton1
Profil
Nechci nic řikat, ale o tomhle jsem se dočet na www.jakpsatweb.cz jestli chcete dám přímý odkaz, je to opravdu IE6 hack a bohužel v IE7 se to musí také tak, našel jsem i script, ale tohle mi přijde jednodušší. A neřešte IE, ale spíš Firefox, tam potřebuju pomoc a ne s HEIGHT, ale s OVERFLOW, dík
Měsíček
Profil
Zřejmě útočíš na tady tohle:

V Internet Exploreru 7 ve standardním režimu už podtržítkový hack nefunguje. Podtržítko lze nahradit mnoha různými jinými znaky, např. =*;[] atd.

div.proIE7 {width: 120px; #width: 140px}
.. na to mám ovšem svůj názor -, ale jak chceš řešit to nebudem.
Měsíček
Profil
Jinak mohl bych tě poprosit jestli by jsi svou stránku nahrál na net .. ono se to potom snáz hledá :), takhle s útržků kódu málokdo co zjistí.
Ayrton1
Profil
http://www.sg-portal.eu

Odpusťte si prosím řečičky o kódu, jako že je špatnej, je tam bordel atd.. web je ve vývoji, takže neni čas na uklízení, dík
Měsíček
Profil
No a teď zase zpět .. FF by pomohlo kdyby jsi dal float:left; #all .. ovšem to se ti ztratí zase centrování stránky, které se ovšem dá jednoduše vyřešit - problém je, že planceš relativní, absolutní pozicování a k tomu ještě obtékání a to je vražedná kombinace :(
Ayrton1
Profil
Tam už by nemělo být žádné pozicování, ale já asi to pak vyřešim celý jinak s tim BORDER.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0