Autor Zpráva
Denny Ellis
Profil
Zdravím.. Dělám stránky a narazil jsem na problém s třídami.. když v ext. css souboru použiji '.x' pro označení třídy, tak IE to přečte, ale Firefox s tím má problém.. Potíž je v tom, že v Mozille vůbec nepracuji, pracuji s Maxthonem (jádro IE), takže nevím co s tím.. Nevěděl by někdo prosím??
Chamurappi
Profil
Reaguji na Dennyho Ellise:
Tím „.x“ nemyslíš třídu „x“, ale třídu nazvanou číslem. V tom je docela rozdíl. Pokud to jde, vyhni se třídám začínajícím číslicí.
Pokud to nejde, je zapotřebí ve stylopisu escapovat první znak, z „.1“ udělat „.\31 “ atd.
Denny Ellis
Profil
jo.. to s tím číslem bude možná ono, mám to očíslované.. Díky
Denny Ellis
Profil
ok, čísla fungují.. teda nefungují, ale písmenka už ano.. Vyvstal ale další problém.. Proč nerespektuje styly typu 'font-family' apod.?? Věděli byste prosím??
Denny Ellis
Profil
áha.. v pořádku.. bez uvozovek..
Denny Ellis
Profil
můžu se ještě zeptat; proč když dám 'text-indent: 0' mi IE přitiskne ten text k okraji (skutečně nula) a mozilla ho posadí do pozice cca 40 bodů od kraje?? Je to te teda text rozbalovacího javascriptovýho menu.. může to bejt tím??
Měsíček
Profil
Možná by stačilo vynulovat margin a padding.
Denny Ellis
Profil
áá margin byl, ale padding mě nenapadl.. díky moc..
Bubák
Profil
Upřesnění toho, co napsal Měsíček, některé prohlížeče odsazují seznamy (používané pro menu) levým marginem, jiné levým paddingem.
Denny Ellis
Profil
jj díky moc, už to běží..
srigi
Profil
Denny Ellis
pouzivaj reset.css, dost to pomaha.
panther
Profil
srigi
pouzivaj reset.css, dost to pomaha.
raděj ne. Nemuselo by se ti potom podařit dát dohromady formuláře apod.
srigi
Profil
panther
Praveze nie, ten najnovsi reset.css do formularov nezasahuje (predovsetkym do selectu nie). Staci prezriet stylopis. Kvoli tomu si ho pochvalujem, lebo resetuje len to co ma, nie ako stupidne pouzivanie hviezdicky.
panther
Profil
srigi
tohle nepoužívám, asi bych ani nepoužíval..

Původně jsem myslel, že mluvíš o hvězdičce, které ti vynuluje všechno, což je nesmysl..

Myslím si, že vynulovat margin a padding u seznamů se dá vždy sólo, není to takový problém..
Miloš
Profil
Já třeba používám vlastní reset:
body, h1, h2, h3, h4, h5, h6, p, ul, ol, li, menu, dl, dt, dd, address {margin: 0; padding: 0;}
Snad je dostatečný.
A když nejsem líný, vyházím z něj to, co jsem nepoužil.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0