Autor Zpráva
Koudiak
Profil *
Dá se jenom pomocí css udělat web ? Bez html ?
srigi
Profil
WTF? Urcite nie, ake znacky by si kcel nastylovat?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Koudiaka:
Ne.
Co nechápeš na odpovědích, které jsi už dostal? Proč si myslíš, že teď dostaneš jiné?
Kry5
Profil
Bez HTMl nic neuděláš ;-). Pokud tedy nepoužiješ PHP
Hitman
Profil
Kry5
V PHP neposkládá web, takže si moc nepomůže.
shaggy
Profil
Dá se jenom pomocí css udělat web ? Bez html ?
Nedá, ale minule som videl chlapíka, ktorý si nakreslil svoj web na papier (čiže bez HTML). Bolo to fajn, akurát to malo nízku návštevnosť a stránka nezvládala dvoch návštevníkov súčasne :-/
panther
Profil
Kry5
Pokud tedy nepoužiješ PHP
ty by ses měl taky něco naučit, než tady začneš dávat moudra :-)
Kry5
Profil
panther: já jsem byl hooodně zblblej...nemyslel jsem PHP, ale web na jehož přehrávání je ale potřeba FLash Player ( www.tvorbahernop.n-host.cz )
, ale omezuje to návštěvníky (ne všichni mají např FP9), a je tam načítání, které se třeba někomu líbí, ale také někoho odradí...
Hitman
Profil
Kry5
Ale to neřeší Koudiakovu otázku. Jen v CSS web udělat nejde. Alespoň zatím, nemyslím si, že by se to mělo změnit.
panther
Profil
Hitman
Alespoň zatím
neboj se, ani nikdy do budoucna to téměř jistě nepůjde ;-)

Je to, jako bys chtěl postavit auto a měl jenom volant s přístrojovou deskou..
vynalezce
Profil
bez html tam css ani nevlozis
Hitman
Profil
panther
neboj se, ani nikdy do budoucna to téměř jistě nepůjde ;-)
Jistě, také si "nemyslím si, že by se to mělo změnit."

Koudiak
Dá se jenom pomocí css udělat web ?
Proč se ti nelíbí html?
Kry5
Profil
Jj, když se takhle ptáš tak asi umíš CSS a víš o tom že přitom:
Kdo neumí HTML ať se neučí nic jinýho...
CSS je složitější než HTML (alespoň podle mě)...
Dero
Profil
Dá se jenom pomocí css udělat web ? Bez html ?

Nedá.

Ačkoli... kdo zná dobře prohlížeče, tak ví, že přinutit se dají téměř k čemukoli (Firefox, Opera). To je však jen nepraktická zajímavost. :o)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Dera:
Při pohledu na ten příklad je vhodné si uvědomit, že i prázdný HTML kód je HTML kódem, stylopis se musí chytat existujících elementů.
Dero
Profil
Při pohledu na ten příklad je vhodné si uvědomit, že i prázdný HTML kód je HTML kódem, stylopis se musí chytat existujících elementů.

Samozřejmě. Vždyť píšu, že jde jen o zdánlivé kouzlo. :o)
DTX
Profil
Co takhle XML + CSS, tagy si "vymyšlíš" podle sebe a vyhledávače vypisují jen smysluplný text a ne půl HTML kódu... Jen je třeba u toho trochu víc přemýšlet. S CSS je to pak celkem v poho, pač se ma čeho chytit.
Joker
Profil
DTX
Bude to ale fungovat jen v prohlížečích, které umějí stylovat XML a vpodstatě to nebude nic jiného, než znovuvynalézání XHTML.
Timy
Profil
Ono jde XML nastylovat pomocí CSS? (Nepočítám XHTML.)
Str4wberry
Profil
Ano, jde.
habendorf
Profil
Timy

Samozřejmě, jen se trochu jinak linkuje:
<?xml-stylesheet href="main.css" type="text/css"?>
Timy
Profil
Aha, to jsem ani netušil, myslel jsem, že se musí použít nějaký XSL styl a až pak CSS.
koudiak
Profil *
Tak to je super, ale jak se Dero mluvil o té stránce, tak v čem to bylo dělané ? Je jasné že výstup nebo soubor byl v html... to jsou téměř všechny ale myslím si že tam bylo použito i něco jiného... co ??
A jinak xml se sice nastilovat dá, ale stejně se tam třeba nedá pomocí xml zobrazit obrázek nebo udělat odkaz... tak na co dělat web přez css a xml ;-)
Str4wberry
Profil
Derově ukázce je totiž HTTP hlavičkou „Link: <style.css>; REL=stylesheet“ připojený tento stylopis. Jak už naznačil Chamurappi, na prázdném dokumentu si prohlížeč domyslí některé značky, které potom lze stylovat.
Bubák
Profil
Tady je ti vidět:
http://web-sniffer.net/?url=http%3A%2F%2Fdero.name%2Fstuff%2Fbez_html%2F&submit=Submit&http=1.1&type=GET&uak=0

WebKit (Safari, Chrome...) to nevezme pravděpodobně proto, že se mu nelíbí MIME typ CSS souboru, text/html.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0