Autor Zpráva
Asinkan
Profil
Ahoj, potřebuju mít stránku, která má menu a další text. Něco jako rozložení na http://www.umeleckekovarstvi.ic.cz/
Ale nechci používat rámy ani iframe-chci to udělat divem,ale nevim jak do toho divu narvu text, kterej se bude měnit odkazama v menu. Díky
Trejpa
Profil
Asinkan
Nejde. Přečti si článek Skládání stránek z kousků. Doporučuji ti nastudovat PHP funkci include.
Hitman
Profil
Asinkan
Jak už napsal Trejpa, nejlepší řešení je Include, ale dej si pozor, aby tvůj server podporoval PHP.
blizz_boz
Profil
Hitman

nejlepší řešení je Include, ale dej si pozor, aby tvůj server podporoval PHP.

include je prave najhorsie riesenie, najlepsie riesenie je pouzit nejaky sablonovaci system alebo master pages... a na tom ci server podporuje php az tak nezalezi moze pouzit aj ine server side technologie velmi rozsireny je napr. Perl alebo ASP.NET.
Tomasds
Profil
blizz_boz
Nějak ses rozpovídal. include samozřejmě je nejlepší řešení, přinejmenším v tom smyslu, že je nejjednodušší.
Bubák
Profil
Neexistuje nic, jako nejlepší řešení, vždy záleží na situaci.
Nazvat include jako nejhorší bych se neodvážil.
Na ic.cz PHP je, nebude s tím problém. Ale jde o službu zdarma, s vytíženými servery, odezva webu ve špičku bývá dost dlouhá. Pouvažoval bych o placeném hostingu.

Přečti si nedávnou diskusi, stačí od záložky ke konci: http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=8&topic=92142#5

Je možné, že výhledově e si jen s include nevystačíš, pak si můžeš nainstalovat softvareový server.
Tomasds
Profil
Bubák
Máš pravdu, to "nejlepší" beru zpět a měním na "dle mého názoru nejvhodnější". Nepřipadá mi jako nejlepší nápad instalovat mamuta tam kde si vystačím s deseti řádky php.

Ohledně toho ic.cz - musím bohužel souhlasit. Rychlost a spolehlivost ic.cz už není to co bývalo. Nedávno jsem tam zkoušel něco tvořit (psal jsem v reálném čase něco v php) a uložení 10kB souboru trvalo třeba 3 sekundy. Po pár hodinách jsem to vzdal a přešel na wz.cz.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0