Autor Zpráva
bukaj
Profil
Neznáte nějakou Javascriptovou knihovnu, která by rozchodila „pokročilé“ CSS selektory (>, + apod.) v IE 6? Něco na způsob:
<!--[if IE 6]><script type="text/javascript" src="selectors-ie6.js"></script><![endif]-->

Pro IE 6 by skript prošel přilinkované soubory se styly a „emuloval“ je.
Leo
Profil
cssQuery

Leo
Chamurappi
Profil
Reaguji na bukaje:
Proč raději nepřidáš k elementům, které chceš zaměřit, třídy? Takové řešení by bylo nezávislé na skriptování.
Leo
Profil
Treba chce elementum pridat chovani, ne vzhled... Leo
Chamurappi
Profil
Reaguji na Lea:
To by se neptal v souvislosti s Explorerem 6 a nezmiňoval by soubory se styly. Ale na druhou stranu by k takové otázce lépe pasovala tvá odpověď :-)
bukaj
Profil
Leo
cssQuery
Jak správně odhadl Chamurappi, nejde mi o chování, ale jen o to, jestli existuje nějaké řešení, které by načetlo CSS soubor a emulovalo selektory, které IE 6 nezná – aby to nastavilo potřebný vzhled. O podobným enginech vím. Dále třeba Sizzle. Ještě by to chtělo CSS parser, smyčku, co načtená pravidla aplikuje na elementy, a bylo by to to, co bych si představoval :-)

Chamurappi
Proč raději nepřidáš k elementům, které chceš zaměřit, třídy? Takové řešení by bylo nezávislé na skriptování.
To bylo samozřejmě první řešení, které jsem chtěl použít (a nejspíše použiji), ale zajímalo mě, když teď v Javascriptu vznikají různé způsoby emulace, např. SVG, jestli by se taky něco nenašlo pro CSS – psát míň CSS a HTML, ale dát i přesto uživatelům IE 6 s povoleným Javascriptem možnost si zobrazit stránku tak, jak byla zamýšlena.
bukaj
Profil
Tak jsem k Sizzle přidělal CSS parser, smyčku, co načtená pravidla aplikuje na elementy, a hle, vznikla sally :-)
bukaj
Profil
Přesně, jak jsem čekal. Něco takového tu už je – IE7.js od Deana Edwardse, autora cssQuery. Kéž bych se podíval lépe na jeho stránky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0