Autor Zpráva
Jirka_X
Profil *
Krásný večer,

vím, že už to bylo předmětem mnoha diskusí, ale nenašel jsem nic aktuálního. Zajímalo by mě, zda má ještě smysl dělat stránky pro rozlišení 800x600 px? Já pro toto rozlišení stránky pořád dělám, ale dnes po zhlédnutí statistik Toplistu, jsem si uvědomil, že to je spíš zvyk než potřeba...Jaký je Váš názor?
johnl
Profil
Já osobně stránky ještě pro rozlišení 800x600 dělám, navíc znám hned dva lidi co tohle rozlišení (kupodivu) mají. Ale myslím že záleží na každém jak si stránky vytvoří, protože lidí co toto rozlišení používají nebude moc.
Taurus
Profil
Určitě si nedělej problémy s 1000px rozlišeními a s klidnou hlavou použij. :-)
Railbot
Profil
Jirka_X
Nemá to smysl.
Hitman
Profil
Stačí stránky dělat pro rozlišení 1024 x 768px, menší nemá smysl. Rozlišení 800 x 600px používá přibližně 10% uživatelů (můj typ, pokud jsem se hodně sekl, je povoleno mně opravit :-))
Nox
Profil
Hitman
Podle toplistu asi 3%
Jirka_X
Profil *
OK, velmi děkuji za komentáře. Další web už budu dělat pro vyšší rozlišení. Jirka
Ofi
Profil
Jirka_X
záleží na cílové skupině. Ve většině případů se už 800x600 neoplatí. Ale například já teď dělám stránky pro jednu školu - vím že tam budou chodit rodiče dětí, a z průzkumů na starých stránkách, který jsem si udělal, a částečně z povědomí (protože hodně rodičů znám - přes otce-učitele) vím že kdybych ty stránky neudělal i pro 800x600 , že by to byla sebevražda. Například i některé weblogy, zaměřené na nepočítačová témata se taktéž vyplatí dělat i pro 800x600...
habendorf
Profil
Jen se divím, že ještě nikdo nezmínil gumový layout ...
Railbot
Profil
habendorf
Není tak častý.
Str4wberry
Profil
Zajímalo by mě, zda má ještě smysl dělat stránky pro rozlišení 800x600 px?

Ano. Ale není to nezbytné.
Bubák
Profil
Railbot
To není argument.
Taurus
Profil
Já třeba nenávidím gumy, těžko se s tím pracuje, člověk nemá kontrolu a většinou to nevypadá hezky. Na druhou stranu se tím pro nejlepší grafiky otevírá cesta k tomu, jak se odlišit, protože portfolií s pevnou šířkou je víc; pracovat s proměnlivou je pro opravdové hlavy. Guma je dobrá pro fóra, nějaké e-shopy aj. specifické případy.

Vůbec nejlepší je muset pracovat s cizím roztahovacím layoutem, když máte jen omezený přístup k editaci obsahu.
Nabít a vystřelit...
habendorf
Profil
Taurus:

To, že je gumový layout těžší, není argument proč ho nedělat. Navíc se dá udělat se zarážkami, aby nebyl příliš široký (třeba 770 - 1250 px).
Taurus
Profil
Pro mě to argument je. Vzhledem k žalostnému stavu českého internetu schází k horší situaci např. právě neodborné nakládání s gumáky. Ještě, že to není tak časté, jak píše Railbot. Chce to cit, aby to vypadalo. Já si na to netroufám a radši udělám pokud možno kvalitně pevný layout.
habendorf
Profil
Taurus:
Vzhledem k žalostnému stavu českého internetu

Co považuješ na cz internetu za žalostné?
Taurus
Profil
Vzhled. Tím neříkám, že jinde je to lepší.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0