Autor Zpráva
jirkamacich
Profil
Ahoj lidi.

Mám takový formulář. Jmenujese mailform, je v něm input pole jménem jmeno. Dělám funkci k tlačítku pro vyprázdnění formuláře (všechna pole prázdná). Takža zápise mj. i

document.mailform.jmeno.value="";

Jenomže to funguje jen když mám formulář (form) pojmenovaný pomocí atributu name, jenže ten se nemá rád s XHTML 1.0 Strict. Dostal jsem tip, abych místo name používal id, ale pak mi ten skript hlásí chybu, jako kdyby nic takového neexistovalo. Vrátím zpět name a jde to. Evidentně zápis

document.mailform.jmeno.value="";

není přítelem id namísto name. Nechci ustoupit a chci mít stránky v XHTML 1.0 Strict. Změnit doctype jen jedné stránce s tímto formulářem mě napadlo taky, ale hlavičky, sloupečky, HTML hlavičky i doctype jsou nasdílené a vkládají se serverovým skriptem do každého souboru (pro pozdějí snadnější úpravu webu), takže změnit to jen u jednoho souboru nelze. Nevíte, jak JavaScript donutit k požadované funkci i při použití id namísto name?
izsak
Profil
Zápis document.<názov prvku> je neštandardné rozšírenie jazyka JS od Microsoftu a funfuje iba v IE.

Nemusíš pomenovať <form> ani s id, ani s name, stačí použiť túto štandardnú HTML DOM metódu:
document.getElementById(id); // namiesto id treba napísať ID prvku (v úvodzovkách)
napr.:
document.getElementById('jmeno').value = "";

Pekný, štandardný HTML DOM postup, ktorý pobeží v IE, M a O.
jirkamacich
Profil
Díky. Teď to už půjde :-)

Zápis document.<názov prvku> je neštandardné rozšírenie jazyka JS od Microsoftu a funfuje iba v IE.

No nevím, ale mě to v Opeře 7.6P1 i Firefoxu 1.0 fungovalo stejně dobře jako v IE6SP2 (?)
izsak
Profil
Tak potom sry, ale nič to nemení na tom je to je neštandardné ;-)

Môj názor: Opera, Mozilla a Firefox to podporujú len preto, aby v nich bežali aj IE only stránky.
Viď: http://www.czilla.cz/articles/document-all.html
jirkamacich
Profil
izsak: Asi tak ...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0