Autor Zpráva
Charlie
Profil
Ahoj, řeším takový malý problém.

Potřebuju posunout okno na střed stránky. Procházím si DOM reference, ale nic nenacházím. Jak to lze udělat?
halogan
Profil
Teoreticky: kouknes se na velikost viewportu (window.width, window.height), pak spocitas vzhledem k velikosti boxu, kam to mas posunout pomoci moveTo
Charlie
Profil
Aha, takže když bude okno zmenšené a navíc někde v rohu, tak to nejde?
peta
Profil *
Charlie
www.volny.cz/peter.mlich/www.htm
- odkaz na Drag & drop, ty tam jen zmenis, aby to zjistovalo vysku, sirku "document" nebo "window"
peta
Profil *
Charlie Jo, a dobry priklad je pod odkazy na Drag Drop, ne ten muj priklad. Tusim od fredaa to mam. Tam je presne, co potrebujes, tam se premistuji 3 okna presne na sirku vysku stranky.
Charlie
Profil
Ne, myslím něco jiného. Chci po kliknutí na stránku okno zmenšit a pak zarovnat na střed.
centi
Profil
Na stred čoho? Celej obrazovky?

Zistiť rozlíšenie obrazovky (myslím, že screen.x a screen.y), zo zistených hodnot spraviť polovicu a máš stred obrazovky. Potom už len posunúť späť o polovicu výšky a šírky okna. Ale či je to podľa DOM, to neviem :-).
Charlie
Profil
Jo, to asi je DOM. Dík.
halogan
Profil
Charlie: neboli jinak recene moje reseni, jen jsi ho asi nepochopil, centi ho vyslovil trochu srozumitelneji.
Charlie
Profil
halogan, ale pochopil, psal jsem, že to má svá úskalí, ale nějak mi nefunguje funkce moveTo().
Fred
Profil
Charlie a co říká strejda google na centered popup, co třeba první odkaz ;-)
Charlie
Profil
Mám tu akci nastavenou na zmáčknutí tlačítka. Pokud zmáčknu poprvé, okno se akorát zmenší, pokud podruhé, okno se posune.
Charlie
Profil
Fred, když on to není popup... Ale asi z toho popup udělám. Dík.
Charlie
Profil
Tak, hotovo, udělal jsem nejbláznivější věc na světě.

http://karel.webz.cz/circle.htm - na vlastní nebezpečí!!!! :-)

A kdo mi to pomůže rozjet v Opeře, o tom se zmíním na blogu, až tam budu publikovat tenhle výtvor.
Fred
Profil
:-) Něco ti pošlu.
centi
Profil
Charlie
Ono to funguje aj v Opere, ale nesmie byť stránka maximalizovaná (nemyslím okno prehliadača, ale stránku). Ak sú stránky organizované napríklad do kaskády, tak to funguje.
Fred
Profil
Máš to na mailu
Charlie
Profil
centi, to si mě na jednu stranu potěšil, ale na druhou ne. Jsem absolutní Javascriptová lama, vůbec tomu nerozumím. Kdybych neuměl PHPko, tak to nikdy nenapíšu :-) Nevím, jak to vyřešit...
Charlie
Profil
Frede, oooo, děkuji! S tvým dovolením bych to rád publikoval v jednom článku, samozřejmě uvedu tebe jako autora...
Charlie
Profil
Frede, moje hovadina se s těma tvejma nemůže vůbec rovnat. Jsou dokonalé :-)
Fred
Profil
Nejsem autor, je to nejspíš ten trin z frýdecko-místecko, ostatní autory najdeš v některých zdrojácích někde ne, je to fakt starý a je tam toho hodně. Jsou to ty scriptíky co vyvolaly inkvizitorské nálady proti js :-)
Fred
Profil
PS: dávej si bacha na soubor nerv.html když ho pustíš v MSIE, nejspíš se nevyhneš restartu, tak buď připravenej :-)
Fred
Profil
Jsem to nostalgicky zkusil a ve správci úloh to jde bez restartu, nejde to vypnout na win98
Charlie
Profil
Dík za "včasné" varování. Naštěstí mi pomohl Správce úloh systému Windows a rychlá myš :-)
Fred
Profil
Někam to klidně všechno dej ať ostatní vědí o čem tu mluvíme :-)
Charlie
Profil
Dobrý nápad Frede. Hovadiny stahujte zde: http://karel.webz.cz/hovadiny.zip

Na vlastní nebezpečí!!! :-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0