Autor Zpráva
SwimX
Profil
Dobrý den,

po delší době jsem našel problém, většinou využívám obyč lightbox jako fotoglaerii, ale potřeboval bych ho teď vylepšit, a to tak, aby se zvětšená fotka ještě zoomovala podle toho, kde na ní bude myš. Není nějaký free skript na zoom galerii, který bych spojil s lighboxem?


Děkuji za rady

Šejvl
panther
Profil
SwimX:
nepomohlo by ti to řešení (teď ho nemůžu dohledat), tuším od habendorfa, který tvořil na obrázku lupu? Možná si ten příklad vybavíš a možná ho i najdeš :-)
SwimX
Profil
panther:
jasně, todle by mi stačilo Lupa obrazku

dík

dost dobrá vychytávka ten název topicu při vložení linku. asi sem tu dlouho nebyl :-)
SwimX
Profil
ale stejně sem narazil na problém. Habendorofvi to sice funguje skvěle, ale já mám problém, když dám jinak velkej obrázek. Potřeboval bych tu pozici lupy (posunutí velkýho obrázku přes malej) počítat na základě rozměrů obrázku #small.
Poradíš, prosím? nejsem si uplně jist ani tím, co který číslo znamená. Eště když změnít position absolute zleva na 10px vůči relativnímu divu centrovanýmu na střed, tak se mi to celé pěkně rozsype.
habendorf
Profil
Ono je to celé ještě mnohem starší :o)

Protože to staré téma už je zamčeno, zaktualizuju linky zde:
Díky Chamurappimu za odemčení starého vlákna, linky zaktualizovány i tam.

Lupa: http://pokusy.1-webdesign.cz/lupa/

Princip: http://pokusy.1-webdesign.cz/lupa/princip.html

Ono to zas tak použitelné není, byla to spíš jen taková hračka, např. v okrajových pozicích se to chová divně. Chtělo by to ještě doučesat.

SwimX: (částečně reaguju i na mail, takže i na otázky, které tu nezazněly)

Ono je to přes 5 let, takže si to vůbec nepamatuju :o)
Zkus na té stránce s objasněním principu pochopit, jak to funguje. Já na to minimálně ještě pár dní nebudu mít čas, určitě to zvládneš sám. Kdyžtak se ještě připomeň.
Použít to klidně můžeš (to platí pro všechny, kteří by měli zájem).
Petr ZZZ
Profil
habendorf:
v okrajových pozicích se to chová divně.
Nedalo by se to vyřešit jednoduše tím, že ten menší obrázek by byl (kromě toho, že je zmenšený) jen částí toho většího? Chci říct, kdyby byl ten menší obrázek oproti tomu většímu (na tvrdo, v grafickém programu) ořezaný na okrajích. Trochu hůř by se taková finta uplatňovala na pohlednici, která by měla být úplná, ale když vezmem v úvahu, že je v té malé verzi beztak nečitelná… I tak se ale přidávám ke gratulantům, úžasná vychytávka. :)
SwimX
Profil
habendorf:
Kdyžtak se ještě připomeň.
Tak zas otravuju :-) Použil sem i nějaký skript kohosi jiného, nějak to zmatlal a sice to skoro funguje, ale má to mouchu na kterou nemůžu přijít.

Ukáka: http://www.ondrej-sejvl.cz/rokyta/zoom/

když otevřete fotku -> lighbox -> v levém horním rohu obrazovky se dá pohybovat kurzorem, a fotka se zoomuje. Já bych potřeboval to odchytávání souřadnic kurzoru posunout na ten obrázek z lighboxu :(

Děkuji za rady

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0