Autor Zpráva
Darker
Profil
Kdysi jsem zkoumal zdroják jednoho webu, a ten si nějakým způsobem do dokumentu pomocí js načítal externí *.js a *.css soubory. Teď bych rád udělal totéž. Ale jak?
TomasJ
Profil
Darker:
Myslíš toto?
<script type="text/javascript" src="scripty/externi.js"></script>(přijde do head)

a
<link rel="stylesheet" href="styly/style.css" media="screen"> (taky do head)
Darker
Profil
Ne myslím něco, jako toto, akorát s že za new je něco jiného.
 
    if (document.images)
    {
      preload_image = new Image(25,25); 
      preload_image.src="http://mydomain.com/image.gif"; 
    }
  

Vypadám jako někdo kdo právě začíná s HTML? Doufám že ne...
josefadamcik
Profil
Darker:
Je to poměrně jednoduché, vytvoříš dom element script nebo link s příslušnými atributy a přidáš do DOM.
var scriptElm = document.createElement('script');
scriptElm.type = 'text/javascript';
scriptElm.src = '...';
docuemnt.body.appendChild(scriptElm)

Podobně pro styl...
Chamurappi
Profil
Reaguji na Darkera:
Pomocí new Image můžeš přednačíst úplně cokoliv. Včetně skriptů a stylů, prohlížeče je nestrkají do oddělených keší.


Reaguji na josefaadamcika:
Podotýkám, že tento postup skript i spustí, což Darker zřejmě chce, ale není to de facto preload. Je to obyčejný load :-)
Mimochodem, proč pořád všichni nastavují type? Existoval někdy nějaký prohlížeč, který by neměl JavaScript jako výchozí?
Radovan789
Profil *
Chamurappi:
Že by validace ? :-)

viz. http://validator.webylon.info/ nebo W3C
TomasJ
Profil
Radovan789:
Spíš zvyk. Na validaci kašlu.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Radovana789:
Validátor nevidí element vytvořený za běhu stránky skriptem.
Krom toho typ „text/javascript“ ještě poměrně nedávno oficiálně neexistoval (byť byl zmiňován v HTML 4).


Reaguji na TomaseJ:
Dobře, tak proč ten zvyk vznikl?
imploder
Profil
Chamurappi:
Dobře, tak proč ten zvyk vznikl?
Já třeba to mám ve zvyku tak psát, protože jsem se to tak naučil. Viděl jsem všude text/javascript, tak píšu taky text/javascript. Jdu s davem :)
joe
Profil
A k čemu ti to bude? Nahrávání externího JS se takhle dělá třeba místo AJAXu, ale moc nevidím důvod to tak dělat.
josefadamcik
Profil
Chamurappi:
Reaguji na josefaadamcika:
Podotýkám, že tento postup skript i spustí, což Darker zřejmě chce, ale není to de facto preload. Je to obyčejný load :-)

Pravda, nepřečetl jsem si pořádně titulek...

Mimochodem, proč pořád všichni nastavují type? Existoval někdy nějaký prohlížeč, který by neměl JavaScript jako výchozí?

Síla zvyku řekl bych. Vím to, ale stejně ho všude cpu. V době kdy člověk věděl prd to stále opisoval a teď je těžší se toho zbavit (tak už to se špatnými návyky bývá). Navíc to není špatně, je to jen zbytečné.


Reaguji na Darkera:
Pomocí new Image můžeš přednačíst úplně cokoliv. Včetně skriptů a stylů, prohlížeče je nestrkají do oddělených keší.
Přiznávám, že tohle jsem netušil. Člověk se pořád učí, díky .)
Darker
Profil
Chamurappi:
není to de facto preload
Neměl jsem tušení, že nějaký load existuje.

joe:
A k čemu ti to bude?
Chtěl jsem do svojí zkoušečky přidat možnost nahrát externí skript...

josefadamcik:
script nebo link
Dá se takhle měnit ikona stránky? Jako na meebu?
Joker
Profil
Darker:
Neměl jsem tušení, že nějaký load existuje.
A jak by se jinak skript spustil? Musí se nejdřív načíst.

Chamurappi:
Mimochodem, proč pořád všichni nastavují type?
Sám sis myslím odpověděl: „(byť byl zmiňován v HTML 4)
Norma napíše, že se to musí uvádět (Authors must supply a value for this attribute. There is no default value for this attribute.), tak to lidi uvádějí :-)
josefadamcik
Profil
Darker:
„script nebo link“
Dá se takhle měnit ikona stránky? Jako na meebu?

Nikdy jsem to nepotřeboval, ale tuším že ano, jen ne ve všech prohlížečích (IE a safari (možná)), doporučuju zkusit google, určitě se to bude válet na každém rohu.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Darkera:
Neměl jsem tušení, že nějaký load existuje.
Loadem myslím prachobyčejné načtení a přirozené zpracování načítaného zdroje bez postranních úmyslů (při čemž ten „load“ není žádný terminus technikus, jen useknutý „preload“).
Preloadem myslím jakýkoliv druh přednačtení do keše za účelem pozdějšího rychlého použití.

Dá se takhle měnit ikona stránky?
Nijak zvlášť jednoduše. Různé prohlížeče různě trucují.


Reaguji na joa:
Nahrávání externího JS se takhle dělá třeba místo AJAXu, ale moc nevidím důvod to tak dělat.
Úspora prostředků. Nepotřebuje eval. Jediná nevýhoda může být, že jde takovýto zdroj tahat i z jiných domén — ovšem to je mnohdy i výhoda. Osobně používám JSONP místo XHR všude, kde můžu. Vidíš nějaký důvod to tak nedělat?


Reaguji na Jokera:
Norma napíše, že se to musí uvádět, tak to lidi uvádějí :-)
Ale JS programátoři zpravidla specifikacím nikdy moc nedůvěřovali, protože lépe než kodéři vidí, jak věci doopravdy fungují.
Tatáž HTML specifikace mluví také o povinnosti hlavičky Content-Script-Type kvůli atributům onudálost — kdo ji uvádí? Prakticky jen uživatelé českého validátoru :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0