Autor Zpráva
Tomasekkk
Profil *
Ahoj, měl bych jen dotaz, na stránkách se mi zobrazují výrobky s popisky. Rád bych se zeptal, zda-li existuje způsob jak bez reloadu tyto výrobky posouvat dopředu nebo dozadu bez toho, aniž by se provedl reload stránky. Nerad bych používal iframe apod. Existuje nějakým způsobem ukázka na script, který by řešil jen klikání na šipku dopředu a dozadu s tím, že se bude část stránky měnit? Díky
_es
Profil
Tomasekkk:
Nerad bych používal iframe
Prečo nie? Bolo by to jednoduché a funkčné aj bez JS.
__construct
Profil
Tomasekkk:
Tomu čo hľadáš sa hovorí AJAX. Zvyšok si nájdi sám.
Tomasekkk
Profil *
No protože s iframe jsou někdy problémy, někdo je má vypnuté apod. já to přes iframe nechci řešit, to raději udělám ten reload stránky při kliknutí na tlačítko další. Říkal jsem si, že bych využil jquery, kde jsem viděl co všechno umí a trošku bych se do toho dostal, ale zatím jsem nenašel jak přesně na to
_es
Profil
Tomasekkk:
s iframe jsou někdy problémy, někdo je má vypnuté apod.
Neviem o tom, že by nejaký bežne rozšírený prehliadač umožňoval vo svojich štandardných nastaveniach "vypnúť" iframe.
Zato vypnúť JS prehliadače umožňujú.
Tomasekkk
Profil *
Jej tak to fakt nevím, já měl za to, že se všichni framů zbavují apod. že to není budoucnost, navíc to framování je docela zdlouhavé než udělat stránku která se "přeloadne", nemusím tam odkazovat na žádný iframe apod. ale tak nevadí, zkusím nějak ten ajax asi :-) chtěl jsem se naučit i něco nového než to na co jsem byl doteď zvyklý :-)
_es
Profil
Tomasekkk:
Musíš rátať aj s tým, že obsah, dostupný len pomocou AJAXu, vyhľadávače obvykle ignorujú.
__construct
Profil
_es:
Musíš rátať aj s tým, že obsah, dostupný len pomocou AJAXu, vyhľadávače obvykle ignorujú.
Nie je pravda - google indexuje aj AJAXové stránky. Musia ale mať ale URL podľa určitých pravidiel…

Tomasekkk:
Pokiaľ chceš pracovať s jQuery Frameworkom tak tam je na načítanie obsahu AJAXom napr. metóda load(). Keď budeš hladať frázu „jQuery AJAX example“ tak toho nájdeš dosť na to aby si vedel ako pokračovať :-)
_es
Profil
__construct:
Nie je pravda
Písal som o obsahu, dostupnom len pomocou AJAXu, teda to URL je „zašité“ niekde v JS. Ten tvoj odkaz rieši niečo iné a len pre jeden vyhľadávač.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Tomasekkka:
Na AJAX nepotřebuješ framework, stačí ti krátká funkce.
Na tvém místě bych použil JSONP, což je v podstatě dynamické přilepení elementu <script src="tvůjSkript"> do dokumentu — a ten se vykoná.


Reaguji na _es:
<iframe> sice indexovatelný je, ale autor musí počítat se situací, že návštěvník přijde na stránku uvnitř rámu, takže bez JS to ideální také nebude.


Reaguji na __constructa:
Nie je pravda - google indexuje aj AJAXové stránky.
To je jeden vyhledávač. Pokud se stejným způsobem nevyjádřila většina vyhledávačů, pak to „obvykle“ pravda je.
_es
Profil
Chamurappi:
takže bez JS to ideální také nebude
Ale aspoň funkčné.
Na priblíženia sa ideálu môže použiť JS.
Tomasekkk
Profil *
Chamurappi:

Jej, to je přesně ono, děkuji moc ...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0