« 1 2 »
Autor Zpráva
pump
Profil *
Ahoj, chtěl jsem se zeptat, chtěl bych do více tagů přemístit text pomocí javascriptu tak, aby se zobrazoval ve všech. Jsem laik, takže nevím. Moc dík za echo ... :-)

var neco = document.getElementById("ic").innerHTML = "text";

<span id="ic"></span>
<span id="ic"></span>
<span id="ic"></span>
<span id="ic"></span>
Tin
Profil
To má být dotaz? Fajn, beru na vědomí, že bys něco chtěl ;-)

možná bude fungovat to co píšeš (var neco není potřeba), nebo budeš muset mít každé id jiné

for(i=0;i<10;i++)
document.getElementById("ic"+i).innerHTML = "text";

<span id="ic0"></span>
<span id="ic1"></span>
<span id="ic2"></span>
<span id="ic3"></span>

případně existují i další metody getElements (ale nevím jaké, musel bys hledat)
pump
Profil *
Ahoj Tin, odhad máš super .-), ale nějak mi nesedí to i<10, potřeboval bych to při cyklu while u php
pump
Profil *
Původně:

var i = 5;
function opakovani()
{
i--;
document.getElementById("ic").innerHTML="L "+i+"s.";
if (i==0)
{
document.getElementById("ic").innerHTML="<?php echo $text ?>";
i = 5;
}
}


window.setInterval("opakovani()", 1000);
Tori
Profil
pump:
Počet cílových spanů je vždy stejný, anebo se mění? Vkládaný text je vždy stejný nebo se taky mění?
Ukažte, prosím, ten cyklus v PHP, kterým generujete JavaScript; bude se dát lépe poradit.
pump
Profil *
while ($vypis = mysqli_fetch_array($sql))
{


$vypis_reg_user .= '<tr onmouseover="highlight_row(this,1);" onmouseout="highlight_row(this,0);"><td>' . $image_log_stav . '&nbsp;</td><td>' . $vypis['nick'] . $oznameni_o_me . $oznameni_admin . '</td><td>&nbsp;-&nbsp;</td><td><span class="mensi_pismo">' . $vypis_datum_blok . '</span></td><td>&nbsp;-&nbsp;</td><td>' . $vyprsel . '</td><td>&nbsp;' . $vypis['ip'] . '&nbsp;</td><td>&nbsp;-&nbsp;</td><td>' . $link_stav_blok . '</td>' . $skupina_jen_organizace_1 . '</tr>';

}
pump
Profil *
No a chtěl bych, aby se měnit třeba tady $vypis_datum_blok
Tin
Profil
v php:
$i=0;
while{
...
echo "span id=ic$i ...
i++
}
echo "<script> N=$i </script>

v js:
for(i=0;i<N;i++)
...

(za syntaktické chyby neručím)
pump
Profil *
Nejde mi to, snažím se napsat skrypt, který mi bude obnovovat řádky z databáze pomocí js, nic mi nefunguje.
_es
Profil
pump:
U atribútu id sa ráta s tým, že je pre každý element unikátny, preto metóda document.getElementById vráti len jeden element.
pump
Profil *
A jak by se dalo napsat u funkce while v php, aby se opakovala po 5 vteřinách? Ale tak, aby se nenačítala celá stránka.
Witiko
Profil
pump:
Těžko, budeš si muset data načítat z php scriptu z javascriptu technologií zvanou Ajax podle oblíbené americké značky vysavačů.
Tin
Profil
nedalo (pokud se nenaučíš AJAX)
pump
Profil *
Takže nemůžu donutit js, aby aktualizoval řádky z databáze?
pump
Profil *
A nějaký skryptík na AJAX by nebyl? .-)
Witiko
Profil
pump:
Je to downright triviální, projev schopnosti pravého lovce a přejdi na doménu Google.cz ;-)

Ajax je krycí jméno pro objekt XMLHttpRequest, jež umožňuje provádět HTTP požadavky. Takže si pomocí něj vyžádáš php soubor, ten ti navrátí data a s těmi pak naložíš dle svého uvážení (vepíšeš je do řádků).

Pokud jsi milovníkem jQuery, prostuduj funkce .get() .post() a .ajax().
pump
Profil *
Takhle, já chci aby se mi načetl jen ten řádek a stránky aby zůstala nenačtena. Bude to ono?
amon
Profil
pump:
Daj im všetkým rovnaký atribút class a potom:
var spany = document.getElementsByClassName('trieda-spanov');
for(i = 0; i <= spany.length; i++){
  spany[i].innerHTML = "text";
}
Tori
Profil
amon:
To nebude fungovat všude.
Chtěla jsem pumpovi navrhnout, aby našel všechny potomky té tabulky, kteří budou SPAN a budou mít nějakou definovanou třídu, a obešel by se bez cyklu s ID, ale neumím to bohužel napsat.
amon
Profil
Tori:
To nebude fungovat všude.
Kde nie?
_es
Profil
amon:
Kde nie?
V prehliadačoch, ktoré metódu getElementsByClassName nepoznajú.
pump
Profil *
Mi jde hlavně o to, aby jsem byl schopný javascriptem vyvolat cyklus while - $neco = while (.....) {}

Ale dík s tím class, to vypadá dobře...
Segi_L
Profil
Cez jQuery by to vypadalo takto.
$('.trieda-spanov').html("text");
//Zapíše všade kde je trieda "trieda-spanov"


Takže už máš na výber z viac možností.
pump
Profil *
Já bych potřeboval spíš, aby místo text byl cyklus while() s sql typu select..., to by vyřešilo všechny problémy. Jinak moc dík za snahu mi něco vysvětlit .-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Tori:
ale neumím to bohužel napsat
Napsal bych to nějak takhle:
var table = document.getElementById("ídéčko-tabulky");
for(var i = 0, span; span = table.getElementsByTagName("span")[i]; i++)
{
  if(span.className != "třída-spanů") continue;
  span.innerHTML = "text";
}


Reaguji na amona:
Krom toho, že to značné části návštěvníků nebude fungovat, to je zbytečně neefektivní. S každým čtením z length u NodeListu prohlížeč vyhledává všechny vyhovující elementy.


Reaguji na pumpa:
Ale dík s tím class, to vypadá dobře…
Až na to, že to nefunguje všude.

aby jsem byl schopný javascriptem vyvolat cyklus while - $neco = while (…..) {}
Cyklus while se píše v JS snad stejně jako skoro kdekoliv jinde…

aby místo text byl cyklus while() s sql typu select
Nějak ti nerozumím. SQL dotazy se odehrávají na straně serveru. Zdá se, že možná ani nepotřebuješ cyklus v JS, možná chceš jen vygenerovat haldu javascriptových přiřazení…


Reaguji na Segiho_L:
Hm, další frameworkový spam. Samozřejmě, že i s frameworkem to jde vyřešit, můžeme tady uvést dvacet různých možností s dvaceti různými frameworky, které pump pravděpodobně nepoužívá, protože kvůli takové prkotině nemá smysl tahat framework.
pump
Profil *
Není to jednoduché protože, aby si vyvolal cyklus while přes php, stačí po něm sáhnout jen jednou, ale je třeba dotaz odeslat přes prohlížeč - pak vypíše všechny řádky z tabulky. Jen bych chtěl požádat o radu, zda js, umí znovu vyvolal akci procházení tabulkou přes while v php.
pump
Profil *
Něco jako:

$vyhledat = while ($vypis = my....(sql))
{
html a php
}


pak

Javascript, který bude volat $vyhledat - tohle mi nefunguje.
_es
Profil
pump:
Pozri si úplné základy, kedy a na akom stroji, ktorý programovací jazyk beží. Toto nemá zmysel.
pump
Profil *
Víš kolik věcí jsem udělal jinak, než se píše v knížce... a fungovaly.
_es
Profil
pump:
než se píše v knížce
Knižky treba aj čítať a aj príspevky radcov. Na základe akého textu v akej knihe sa pýtaš nezmysel: „Javascript, který bude volat $vyhledat - tohle mi nefunguje.
Viď (znova) [#16].
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0