Autor Zpráva
Aaron135
Profil
Zdarec lidičky,
tentokrát potřebuji vytvořit si jaký-si jednoduchý editor, u kterého by šla měnit barva písma a to je vše.
Nebyl by někdo tak laskav a nedodal by mi kód? :)
Aaron135
Profil
Prosíííím!! To nikoho nic nenapadá???
Zechy
Profil
Nepiš po hodině novej příspěvěk, když zatim nikdo neodpověděl. Nejseš na chatu, ale na diskusi. A pokud chceš po někom kod, tak by se spíš hodila kategorie práce a zakázky.
Ass_licker
Profil *
Aaron135 : Něco tajového exituje TINY editor bud JS varianta nebo PHP ( prostředí ve stylu Office ) nebo se tím můžeš pouze inspirovat
Aaron135
Profil
Vše jsem prozkoumal, ale nic jsem nenašel. Jediné o co mi jde je změnit barvu jednoho slova.
pcmanik
Profil
Aaron135:
Asi si malo hladal - link
Aaron135
Profil
Nebo aspon by me zajimalo jak odeslat text z divu ktery se napr jmenuje text.
<form action="" method="post" name="form">
<div contenteditable name="text" id="text">
Ahoj <span style="color:green;">kamaráde</span>.
</div>
<input type="submit" name="odeslat" value="Odeslat"/>
</form>
<?
if(isset($_POST["odeslat"])) {
echo $...;
}
 ?>
Aaron135
Profil
Jde jen o jednoduché odeslání textu, který je mezi tagy <div contenteditable name="text" id="text">Text</div>.
Witiko
Profil
Aaron135:
Samotné html5 to neumožňuje, je třeba vyjmout HTML z daného elementu javascriptem a před odesláním formuláře jej přesunout do formulářového prvku:
<form action=stranka.php onsubmit="this[0].value = this.getElementsByName('cE')[0].innerHTML;">
  <input name=předanýText type=hidden>
  <div name=cE contentEditable></div>
  <input type=submit>
</form>
Chamurappi
Profil
Reaguji na Witika:
To ti snad funguje ve všech prohlížečích? Element <div> přeci nemá name, ne? Je nesmysl ho uvádět a je nekompatibilní ho využívat.
Witiko
Profil
Moderátor Chamurappi: Vyčleněna Reakce chlupů na hlavě na diakritiku ve zdrojácích.

Chamurappi:
Nechtěl jsem to dělat pomocí ID v případě více na sobě nezávislých formulářů a atribut name jsem vždy považoval za general-purpose identifikátor jako ID (ačkoliv fakt, že ho css nezahrnuje do své syntaxe byl zvláštní). Tohle už by mělo být v pořádku:
<form action=stranka.php onsubmit="this[0].value = this.firstChild.innerHTML;"><div contentEditable></div>
  <input name=předanýText type=hidden>
  <input type=submit> 
</form>
peta
Profil
Witiko: To je trosku riskantni v tom, kdyz tam prida novy radek pred div.

Aaron135:
http://peter-mlich.wz.cz/web/js/pr2/js-wysiwyg.htm
Witiko
Profil
peta:
To je trosku riskantni v tom, kdyz tam prida novy radek pred div.
A proč myslíš, že ho tam nepřidávám?
Aaron135
Profil
Díky moc! :))))
Aaron135
Profil
Eště mě zajímá taková maličkost. Mám tan nastavenou událost onekyup pro kontrolu zadávání jmen a tak se chci zeptat jak tu událost nastavit, když divu nejde tato událost nastavit...
Witiko
Profil
Aaron135:
když divu nejde tato událost nastavit
Skutečně nelze? U mě s tím totiž není problém.
peta
Profil
Witiko: Ty ho tam nemas. Ale vzhledem k tomu, ze html to umoznuje, on by ho tam mohl dat a pak first-child uz neni ten div, ale prave ten prazdny radek. Je to proste riskantni reseni. A uzivatele bych na to aspon upozornil.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0