Autor Zpráva
nevimco2
Profil
Dobrý den,
když jsem se začínal učit psát webové stránky, začínal jsem asi jako každý s HTML a CSS. Poté jsem ale rychle přešel na PHP a další serverové technologie, proto na klientovi kromě již zmíněných neumím moc jiného. A to mě teď začalo omezovat. Proto jsem se poohlédl po něčem co alespoň trochu (syntaxí) připomíná ideálně C# nebo PHP a našel jsem tyto technologie:

- Javascript - obyčejný
- Javascript JQuery
- Typescript od Microsoftu (zatím nejsympatičtější)
- Dart od Googlu

Můžete mi něco doporučit nebo naopak mě od něčeho odradit ?
Upřesnuji že mi jde o "klasické" operace na klientovi - validace formulářů, AJAX a hlavně interaktivní už. rohraní.

Předem děkuji
Nox
Profil
"JavaScript jQuery" nedává moc smysl, každopádně jelikož se vše z toho kompiluje do javascriptu, naučil bych se nejdřív ten, pak se případně můžeš rozhlédnout dal
Jan Tvrdík
Profil
nevimco2:
něčem co alespoň trochu (syntaxí) připomíná ideálně C#
C# nejvíc připomíná Dart od Google, ale jak říkal Nox, stejně se nejdřív nauč „obyčejný“ JavaScript. Poté se můžeš doučit TypeScript a nakonec k tomu přidáš jQuery.
Str4wberry
Profil
Proč myslíte, že je dobré se nejdříve učit ten obyčejný JS?
Jan Tvrdík
Profil
Str4wberry:
Protože
a) Pokud by šel cestou TypeScriptu, tak to je JS + nějaká syntaxe navíc, takže přímo z definice nelze umět TypeScript a neumět JS. Učit se přímo TypeScript není dost dobře možné, vzhledem k nedostatku učebních materiálů (ve srovnání s JS)
b) Pokud by šel cestou Dartu, tak není potřeba učit se JS a lze se učit přímo Dart, ale cestu Dartu jsem pro něj zavrhl, protože na „klasické operace na klientovi“ se Dart (IMHO) nehodí.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0