Autor Zpráva
peterko
Profil
Robim diplomovku - kvazi multimedialne CD a pouzivam pri nom Javascript a CSS styly. Pre jednoduchost som sa rozhodol pouzit ramce.
Stanku mam rozdelenu na topframe - menu.... a mainframe - zobrazovany obsah

Potrebujem, aby mal uzivatel moznost volby velkosti textu (pre monitor a projektor, teda asi 14px a 24 px) a mnoho inych veci, tak to skusam pomocou:
CSS - stylesheet a alternate stylesheet - externe subory
Javascript - externy subor
Odkaz - na zmenu pisma (Stylu)

mam navod na alternate stylesheet na zaklade stranky:
http://miniweb.miniweb.sk/rservice.php?akce=tisk&cisloclanku=200402060 1
Ale podla toho to viem vsak urobit len v aktualnom ramci, resp okne.
Je nejaka moznost, aby som prikaz na zmenu stylu umiestnil v topframe a efekt sa prejavil v mainframe?

Ak to niekto vie nech mi to napise, najlepsie, ked bude vychadzat z menovanej stranky...
Diki za radu...
peta
Profil *
jakpsatweb - JS - objekt window - ostatni vlastnosti
Zmena stylu, nejlepe dat ID stylu a menit SRC
stylesheet totiz nezna opera.
http://www.opera.com/docs/specs/opera8/js/dom/css/
Muzes otestovat treba zde:
www.volny.cz/peter.mlich/Pr/menued2b.htm
peterko
Profil
Nemohol by si mi to napisat presne na moj priklad? Diki
peta
Profil *
peterko
Mno, ja necet tvuj popis...

Co se tyce zmeny stylu mam dobry system, funkci ve FF i IE pomoci JS a cookies, kde prepisuji src atribut u objektu link
www.volny.cz/peter.mlich/
Staci zkopirovat JS, Zkopirovat LINK prvek a pridat do stranky LINK na script, jak to mam ja.
- pro projektor si udelas 1 styl, pro www 2hy.
Pro projektor existuje navic nejaky parametr v media="", viz jakpsatweb - CSS
(Jako, pro to mam opisovat, delas to jako projekt ty nebo ja? Si to najdi ve zdrojaku. Ale driv sem ti webku nedal, sem mel pocit, ze tak primitivni js snad zvladnes napsat, kdyz e navedu... Ze neco o JS vis...)

Co se tyce ramcu, tam je trosku problem, budes muset udelat reload ramce, asi.

Odkaz na ten navod nefunguje.
//miniweb.miniweb.sk ...

K JS bych mel celou stranku zajimavych prikladu na mysku, klavesnici, zobrazovani, algoritmy...
www.volny.cz/peter.mlich/hry/hry.htm
www.volny.cz/peter.mlich/www.htm
1. Moje ukazky
d) HTML CSS JS PHP zaklady, literatura
e) Scripty CSS JS PHP archivy *** (asi 10.000 scriptu celkem, ale vetsina je zamerena na 1 prohlizec)
h) JS (JavaScript, cookies, SSI, DOM)
k) -- menu (CSS, JS), tree menu (JS), 3 sloupce (CSS)
l) -- Drag & Drop, Slideshow, Music (JS)
m) -- regularni vyrazy, nakupni kosik (JS PHP)
peterko
Profil
peta,

vdaka za ochotu. Ten odkaz nefunguje, lebo nezobralo 1 na konci riadku do odkazu, sorry. Uvediem ti iny odkaz na ten clanok:

http://miniweb.miniweb.sk/view.php?cisloclanku=2004020601

hadam to uz pojde.

Ja do JS az tak nevidim, robim v Dreamweaveri 7.01, mnohe veci spravi za mna, bez toho aby som tomu uplne rozumel. Niektore veci si stiahnem z webu a usijem na moje pomery. Ale s tymto si neviem rady. Nepredpokladam, ze moji adresati by mali prave operu. Mne to staci pre IE a FF.

Ja robim diplomovku, ktora by mala byt super po obsahovej stranke a efekty su len slahackou na torte, na kolko, studujem Biologiu a Chemiu, s Informatikou zial nic nemam a zacal som s tym len pred rokom....

Ten sposob opisovany na tej stranke som pochopil, aj ked Javasriptu uplne nie.

Ja len neviem, do ktoreho ramca mam umiestnit CSS (stylesheet, alternate stylesheet), ak do mainframe, tak asi do kazdeho dokumentu...
a kde mam aktivovat JS (ked to topframe, tak ako mu prikazat, aby zmenu vykonal v mainframe...)

Ak mi vies s tym konkretne pomoct, ozvi sa prosim...
peterko
Profil
Aby som bol uplny - robim CD, takze ratam s HTML a nie s PHP, do ktoreho som ani nepricuchol, tu dynamiku chcem nahradit JS a CSS...

Hoci je navod pre PHP, verim ze sa da nejako zriesit aj pre HTML
peterko
Profil
Dero mi radil nieco taketo, ako sa to da puzit? On sa uz neozval...

window.frames[1].document.styleSheets
Oswald
Profil
peterko, pokud ti jde akorát o změnu písma, tak nejjednodušeji (snad) tatko:

top.frames[CISLO_FRAMU].document.body.style.fontSize = '24px';


update: chybět tam document
peta
Profil *
www.volny.cz/peter.mlich/Pr/menued2b.htm
- zobrazit zdroj
window.frames[1].document.styleSheets
- to tam najdes taky,
prvni cast je ovladani framu viz
jakpsatweb - JS - object window - ostatni
druha cast - ja tam mam verzi pro IE i FF
a konkretne se jedna o prepisovani obsahu mezi tagy <style></style>

Ale stale nechapu duvod proc to delat takto, proc si nezkopirujes script pro vymenu souboru CSS. Aj tvuj program si s tim musi umet poradit, jinak jako tyhle programy jsou minusovy (davaji pouze IE validni kod), lidi tu doporucuji PSpad, Easypad, nebo podle mne uplne nej je Far manager, ale to neni specializovany program pro htm, to je univerzal na vse.
To je pro tebe tak tezke kliknout na : Soubor - ulozit jako - htm a upravit si stranku podle sebe?
Rozhodne necekej, ze ti to budu psat. Dal jsem ti funkcni odkazy, je na tobe, jak s nimi nalozis. Na chemii se nevymlouvej, bracha ma chemickou stredni a vysku studuje PC a jak mu to jde :)
peta
Profil *
Proc se Dero neozval? Vysvetleni je proste. Dal ti, co potrebujes a jak s tim nalozis... :) Spis ma moc prace.
peterko
Profil
Vdaka chlapi, uz som si nejako poradil, onedlho vam ukazem aj vysledok...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0