Autor Zpráva
robbie
Profil *
poradí někdo prosím, zda se učit raději javascript nebo stačí jen v uvozovkách jquery?

a další věc, vysvětlí mi nekdo prosím, co znamená hodnota proměnné:

var search_name = $(this).val ();

co konkretně ta hodnota proměnné udělá/znamena není mi uplně jasné, so si pod tímto představit. Děkuji
quatzael
Profil
robbie:
Nejlíp se nauč oboje. Mimochodem jQuery JE javascript!!
Záleží co s tím chceš všechno dělat. Když tam nebudeš dělat žádný komplikovaný věci, tak si s jQuery celkem vystačíš.

var search_name = $(this).val (); - ta mezera za mezi "val" a "()" tam nemá být, ale možná se to nebere jako syntax chyba..

uvedený kód funguje obvkle při nějaké události například.

Třeba takhle:
$(".id-input").change(function() {
var search_name = $(this).val(); 
});

znak $ - uvozuje selektor
this - znamená konkrétní element vyjádřený jako objekt, který odpovídá konkrétnímu elementu, který vyvolal danou událost (v tomto případě změnu hodnoty nějakého inputu)

$(this).val() - vrací aktuální hodnotu daného inputu
margin
Profil *
robbie:
Nauč se javascript, jinak budeš další z řady jQuery patlalů.

quatzael:
Když tam nebudeš dělat žádný komplikovaný věci, tak si s jQuery celkem vystačíš.
Naopak, na jednoduché věci je jQuery zbytečné. Na složitější věci zbytečné být může (pokud umí javascript), ale může ho využít.
_es
Profil
robbie:
jQuery nie je programovací jazyk: Časté potíže, zajímavosti a poučné debaty » Co vlastně je jQuery?. Má aj svoju oficiálnu dokumentáciu: api.jquery.com
Chamurappi
Profil
Reaguji na robbie:
zda se učit raději javascript nebo stačí jen v uvozovkách jquery?
Na používání jakékoliv JS knihovny potřebuješ umět alespoň něco z JS.


Reaguji na quatzaela:
ta mezera za mezi "val" a "()" tam nemá být
Ničemu nevadí.

znak $ - uvozuje selektor
Je to úplně obyčejný název funkce, žádný speciální význam dolar nemá. Konkrétně jQuery funkce umí víc věcí, než jen hledat podle selektoru.
margin
Profil *
Chamurappi:
Konkrétně jQuery funkce umí víc věcí, než jen hledat podle selektoru.
Můžeš to upřesnit? V dokumentaci jsem se nic nedočetl, resp. možná nevím, pod čím přsně to hledat.
quatzael
Profil
margin:
Naopak, na jednoduché věci je jQuery zbytečné.
Podle toho co nazýváš jednoduchými věcmi. Ale i pro normální uživatele je jednoduché to, že třeba když kliknou na něco, tak se jim něco vysune, objeví/zmizí apod.. Na to je jQuery ideální. Pokud je potřeba složitěji pracovat s daty tak už je znalost javascriptu nezbytná..

Jinak bych řekl, že s jQuery se pracuje velmi dobře. Je to šikovný, takže nevidím důvod se tomu za každou cenu vyhýbat u věcí, kde se jQuery dá využít.
margin
Profil *
quatzael:
že třeba když kliknou na něco, tak se jim něco vysune, objeví/zmizí apod
Tak to je právě to, na co stačí pár řádek čistého javascriptu a není na to třeba tahat obrovský (ne nešikovný, jak jsi to nazval ty) framework.
Radek9
Profil
margin:
Umožňuje vyhledávání podle selektoru, obalení DOM elementu/dokumentu/okna jQuery wrapperem a navěšení event handleru na documentReady. Jinak mě momentálně nic jiného nenapadá.
Medvídek
Profil
margin:
Tak to je právě to, na co stačí pár řádek čistého javascriptu a není na to třeba tahat obrovský (ne nešikovný, jak jsi to nazval ty) framework.
Ano, v minifikované verzi je tak obrovský, jako zdejší banner.
Chamurappi
Profil
Reaguji na falešného margina:
možná nevím, pod čím přsně to hledat
Viz dokumentace.
Tvoje momentální volba přezdívky se mi vůbec nelíbí. Vyber si laskavě jedno jméno a to používej trvale. Další příspěvky podepsané jako margin, které nejsou od margina, budu mazat.


Reaguji na Medvídka:
Devadesátikilový JS brzdí stránku víc než pětadvacetikilový obrázek. Obrovský je především v tom ohledu, že je většina věcí z něj pro běžnou činnost úplně zbytečná.
margin
Profil *
Radek9:
Pořád to ale je jen práce s daným (nalezeným) selektorem. A je jedno, jestli to je window nebo ne. Taktéž je jedno, jestli vybranému selektoru měním barvu, věším na něj event nebo ho obaluju čímsi.

Medvídek:
Když si mám vybrat mezi pár řádkami a 100kB a pár řádkami k tomu, vybírám si první možnost.


Promiň za tu přezdívku.


Promiň za tu přezdívku...
robbie
Profil *
děkuji za reakce, udělal jsem si představu a dekuji za vysvetlení proměnné

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0