Autor Zpráva
anonymníí
Profil *
Ahoj,

ukázka:
http://kod.djpw.cz/agbb
http://kod.djpw.cz/agbb-

Co potřebuju:
Žlutý box je na začátku skrytý a při onmouseover nad červeným prvkem se zobrazí a současně se odstraní onmouseover atribut ($(#b).show(); $(#a).removeAttr('onclick')).
Myší jsem nad těmi boxy. Pokud myší sjedu pryč, potřeboval bych zavolat funkci, která žlutý box opět schová.

Zkoušel jsem následující:
<div id=a onmouseout="zpet()">
To ale nastane hned v momentě, kdy se objeví žlutý box - je pozicovaný nad červený a tím pádem už v červeném nejsem myší. Funkci potřebuju zavolat v případě, že sjedu myší na šedou nebo černou plochu (to znamená, pokud budu na žluté nebo červené, funkce zpet se zavolat nemá).

Něco na způsob: zavolej funkci, když sjedu z jednoho a zároveň nenajedu na druhý prvek.

Děkuji.
Kubo2
Profil
anonymníí:
Vyhovuje?
anonymníí
Profil *
Kubo2:
ne. Vypsat hlášku to má jen v případě, že odejdu z elementu A a současně z elementu B.
Kubo2
Profil
anonymníí:
Ako môžeš byť na dvoch elementoch súčasne? Buď si na jednom, alebo na druhom. Takisto odísť môžeš iba z jedného.
anonymníí
Profil *
Kubo2:
Samozřejmě. A já potřebuju nějak ověřit, zda jsem při odchodu nepřešel na jiný.

Myslím, že jsem se vyjádřil v #1 docela jasně. Kdyby šlo o obyčejný onmouseout/leave, neřeším to tady a neptám se na něj. Není to totální neznalost základů jazyka, ale, řekl bych, zajímavý příklad. Tedy, jak pro koho, pro mě určitě.
Chamurappi
Profil
Reaguji na anonymníího:
Nemůžeš dát ten pozicovaný box dovnitř toho, u něhož přítomnost myši rozhoduje?
Jinak bych to řešil klasicky pomocí onmouseout a krátkým setTimeoutem, který by se při onmouseover rušil.
Bylo by lepší říkat elementům konzistentně buď červený a žlutý, nebo A a B. Z ukázky není na první pohled zřejmé, co je v čem…
anonymníí
Profil *
Chamurappi:
Nemůžeš dát ten pozicovaný box dovnitř toho, u něhož přítomnost myši rozhoduje?
Bohužel. Měl jsem to tak jako jednu možnost, ale nakonec se mi to tak nepovedlo zařídit. Vyšší moc.

Jinak bych to řešil klasicky pomocí onmouseout a krátkým setTimeoutem, který by se při onmouseover rušil.
To nechápu. Čím si pomůžu? Nebo spíše nevím, jak to přesně myslíš.
DarkMeni
Profil
Něco jako http://kod.djpw.cz/igbb ?
Ale myslim že to de řešit i líp, každopádně v tomhle případě když sem najel a odjel myší moc rychle, tak se to pokazilo a fungovalo to potom obráceně, takže to neni moc stabilní
Navíc tušim že to nebude fungovat v IE, tam se musí místo targetu dát něco jinýho

Jestli můžeš nad (nastavit z-index a neviditelnost) ty dva elementy dát nějaký obal, tak by to šlo řešit jednodušejc (ale pak by nejspíš nefungovalo označování textu, klikání na odkazy a ták)
anonymníí
Profil *
DarkMeni:
Jestli můžeš nad (nastavit z-index a neviditelnost) ty dva elementy dát nějaký obal
Nemůžu, jsou to oba odkazy. Resp. jeden je odkaz a druhý potřebuju taky aktivní, ten je navázán ještě na jiné HTML.
DarkMeni
Profil
Co ta funkce bude dělat? Jestli má při najetí jen změnit styl toho druhého prvku, tak to možná pude nějak udělat v css
anonymníí
Profil *
DarkMeni:
Po odjetí ze žlutého a současně červeného boxu, tzn. při najetí do wrapperu (šedý) nebo body (černé) se žlutý box postupně skryje a s červeným se provede nějaký JS transformace (opět nějaký setInterval a plynulá změna čehosi).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0